Čekijos prezidentas: migrantai turėtų kautis prieš "Islamo valstybę", o ne veržtis į Europą

Jungtinėje Karalystėje netyla ginčai dėl pirmųjų prieglobsčio negavusių asmenų siuntimo į Ruandą

Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį, nepaisydama paskutinės minutės teisinių pasiūlymų ir protestų prieš šią prieštaringai vertinamą politiką, turėjo išsiųsti į Ruandą pirmąjį lėktuvą su prieglobsčio negavusiais asmenimis.

Užsakytas lėktuvas naktį turėjo išskristi iš vieno iš Londono oro uostų ir antradienį nusileisti Kigalyje, pranešė kampanijos dalyviai po to, kai JK teisėjai atmetė apeliaciją dėl deportacijos.

Apeliacijos teikėjų manymu, sprendimo dėl šios politikos reikėjo laukti iki kitą mėnesį vyksiančio išsamaus bylos nagrinėjimo dėl šios politikos teisėtumo.

Turėjo būti išsiųstas 31 migrantas, tačiau vienas iš apeliacijos teikėjų, nevyriausybinė organizacija „Care4Calais“, tviteryje parašė, kad 23 iš jų bilietai jau atšaukti.

Organizacija teigė, kad tarp deportuojamų asmenų yra albanų, irakiečių, iraniečių ir sirų.

Tarp kitų apeliacijos teikėjų buvo Viešųjų ir komercinių paslaugų profesinė sąjunga (PCS), kurios nariai turės vykdyti išsiuntimus, ir imigracijos paramos organizacija „Detention Action“.

PCS vadovas Markas Serwotka sekmadienį sakė, kad būtų „siaubinga situacija“, jei antradienio išsiuntimai vėliau per išsamų svarstymą būtų pripažinti neteisėtais.

Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel turėtų palaukti liepos mėnesį vyksiančio posėdžio, jei „nors kiek gerbia ne tik nevilties apimtus žmones, kurie atvyksta į šią šalį, bet ir darbuotojus, kuriuos įdarbina“, – sakė M. Serwotka „Sky News“.

Pirmadienį protestuotojai susirinko prie Karališkųjų teisingumo teismų ir Vidaus reikalų ministerijos.
Ženevoje JT pabėgėlių reikalų vadovas Filippo Grandis JK vyriausybės politiką pavadino „visiškai neteisinga“ ir teigė, kad ji neturėtų „perkelti savo atsakomybės kitai šaliai“.

P. Patel ir ministras pirmininkas Borisas Johnsonas tvirtina, kad ši politika reikalinga siekiant sustabdyti pernelyg dažnas mirtinai pavojingas migrantų keliones per Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos.

„Labai svarbu, kad nusikalstamos gaujos, keliančios pavojų žmonių gyvybėms Lamanšo sąsiauryje, suprastų, jog jų verslo modelis bus sužlugdytas“, – pirmadienį LBC radijui sakė B. Johnsonas.

Pagal susitarimą su Kigaliu, visiems, nelegaliai išsilaipinusiems JK, gali būti išduotas bilietas į vieną pusę, kad, išnagrinėjus jų bylas, jie būtų perkelti į Ruandą.

Vyriausybė teigia, kad tikri prieglobsčio prašytojai turėtų būti patenkinti galimybe likti Prancūzijoje.

Prieštaraudama JT pabėgėlių reikalų agentūrai UNHCR, ji primygtinai tvirtina, kad Ruanda yra saugi vieta, galinti ateityje priimti dešimtis tūkstančių į JK atvykstančių prieglobsčio prašytojų.

Ruandos teisingumo ministerijos vyriausioji techninė patarėja Doris Uwicyeza atremia kritiką dėl prezidento Paulo Kagamės vyriausybės vykdomų žmogaus teisių pažeidimų.

1994 metais Ruandoje vykęs genocidas lėmė, kad ji ypač atidžiai rūpinasi „ visų apsauga nuo neapykantos kalbos ir diskriminacijos“, įskaitant gėjus, sakė ji radijui LBC.

Britų laikraščiai pranešė, kad princas Čarlzas pavadino planą „siaubingu“. Dėl šio komentaro neįvardyti ministrų kabineto nariai liepė karalienės Elžbietos II įpėdiniui nesikišti į politiką.

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Human Rights Watch“ paskelbė viešą laišką, kuriame įspėjo, kad„Ruandoje iki šiol tebevyksta rimti žmogaus teisių pažeidimai, įskaitant žodžio laisvės slopinimą, savavališkus sulaikymus, netinkamą elgesį ir kankinimus“.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder