Kaip per 80 sekundžių parengti 4,2 tonos sveriančią M777 haubicą? Ukrainos kariai rodo pavyzdį

Ukrainos artileristams pavyko pakeisti JAV pagamintos velkamosios haubicos "M777" buvimo vietą per maždaug 80 sekundžių iškart po to, kai apšaudė Rusijos pozicijas. Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip tai daroma, - skelbia technology.org.

M777 yra "ultralengva" lauko haubica.

Tačiau visiškai sukomplektuota ji vis dar sveria 4,2 tonos, o pagal standartą tikimasi, kad kariai turėtų sugebėti pakeisti jos buvimo vietą per 2-3 minutes.

Tačiau ukrainiečių kariai iš tikrųjų padvigubino "trigubo septyneto" perkėlimo greitį.

Toks M777 haubicos perkėlimas nėra lengva užduotis.

Net ir tada, kai tai pačiai užduočiai atlikti yra dvigubai daugiau laiko, aštuonių žmonių įgulai tenka dirbti kaip "vienam mechanizmui".

Aštuoni žmonės yra mažiausias įgulos narių skaičius, kurio reikia norint veiksmingai valdyti M777.

M777 gaminančios bendrovės "BAE Systems" duomenimis, šios haubicos padėčiai pakeisti kariškiai turėtų skirti nuo dviejų iki trijų minučių.

Tačiau kadangi Ukrainos kariai yra sukaupę didelę darbo su įvairiomis ginklų sistemomis patirtį, tobulėjimas, viršijantis gamintojo rekomendacijas, atrodo įgyvendinama užduotis.

Pirmieji M777 ginklai Ukrainai buvo pristatyti šių metų balandžio pabaigoje.

Operacinis mobilumas yra vienas iš pagrindinių šio ginklo privalumų kovojant su baterijomis, kad būtų išvengta atsakomojo apšaudymo.

Tačiau, be abejo, labai svarbus yra šią įrangą aptarnaujančios įgulos darbo laikas, nes nuo jo priklauso, kaip greitai ji gali būti perkelta ir paruošta naujiems šūviams.

Organizatorių nuotr.
 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder