Kalifornijoje uždarytas nacionalinis parkas dėl masinių bičių įgėlimų: kodėl vabzdžiai puola turistus

Kalifornijoje esančio Džošua medžio nacionalinio parko darbuotojai turėjo uždaryti dalį teritorijos lankytojams atsargumo sumetimais po to, kai dėl vandens trūkumo į teritoriją atskrido bičių spiečius. Apie tai rašo „IFLScience".

Parko pareigūnai pažymi, kad bičių susitelkimas vienoje vietoje periodiškai pastebimas karštuoju metų laiku.

„Vasarą ima trūkti vandens, todėl bitės, kaip ir kiti mūsų parko laukiniai gyvūnai, ieško vandens šaltinių“, - teigė nacionalinio parko administracija.

Džošua medžio darbuotojai paaiškino, kad kai bitės ieško vandens, jos gali skristi ne tik prie natūralių vandens šaltinių, pavyzdžiui, upių ir ežerų. Šiems vabzdžiams tinkami gyvybiškai svarbios drėgmės šaltiniai yra žmonių gyvenamosios vietos, kuriose jie gali rasti kondensato iš oro kondicionierių, lašančių čiaupų ir gėrimų likučių stiklinėse.

Be to, bitės nesibodi žmogaus prakaito, kuris dažnai sukelia nepageidaujamus, o kartais net pavojingus įgėlimus. Tai patvirtina neseniai į Joshua Tree atvykusių lankytojų palikti komentarai socialiniuose tinkluose. Žmonės aprašo automobilių spūstis ir masinį prakaituotų žmonių bėgimą, kurie gelbėjosi nuo „visiškų“ geliančių vabzdžių atakų.

Dėl to parko administracija turėjo uždaryti Cottonwood vietovę lankytojams „saugumo sumetimais ir siekdama sumažinti drėgmę, kuri vasarą traukia bites“.

„Ši priverstinė priemonė sumažins bitėms prieinamo vandens kiekį ir suteiks joms laiko palikti teritoriją“, - aiškino nacionalinio parko pareigūnai.

Kol kas nežinoma, kiek laiko bus uždaryta dalis parko. Pasak darbuotojų, tai priklausys nuo bičių aktyvumo ir gali trukti apie savaitę.

Šaltinis: tsn.ua

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder