avys

Kam avių?

Australijos ūkininkai vis dažniau skerdžia avis ir parduoda mėsą už minimalią kainą arba visiems norintiems tiesiog dalina gyvas avis, kad tik nereikėtų leisti pinigų jų išlaikymui, informuoja agentūra „Bloomberg".

Tokia situacija susidarė dėl to, kad smarkiai išaugus ūkiuose laikomų avių skaičiui aviena per pastaruosius metus atpigo 75 proc. Šiuo metu mėsa superkama už kilogramą mokant kiek daugiau negu 1 australietišką dolerį (60 euro centų). Ženkliai atpigo ir patys gyvūnai: už vieną avį pirkėjai vidutiniškai moka iki 22 dolerių (13,5 euro), tačiau neretas atvejis, kai ūkininkai avis parduoda už 1 dolerį ar net pigiau.

Norinčių pasiimti avis nemokamai irgi nėra daug: šiais metais Australijoje laukiama sausros, todėl gyvūnų augintojai susidurs su jų šėrimo problemomis.

Mielai avis ima tik maisto naminiams gyvūnams gamintojai. Australija yra didžiausia pasaulyje avienos gamintoja ir eksportuotoja. 2020-2022 metai buvo palankūs avių prieauglio didėjimui. Nepriklausomo Australijos gyvulininkystės sektoriaus reguliatoriaus „Meat and Livestock Australia" (MLA) vertinimu, nuo 2020 m. avių prieaugis šalyje siekė 23 proc. ir dabar jų priskaičiuojama 78,7 mln. Tai - didžiausias rodiklis nuo 2007 metų.

Situacijos negelbsti netgi mėsos eksportas. Spalį, MLA duomenimis, mėsos eksportas siekė beveik 51 tūkst. toną, kas tapo absoliučiu rekordu. MLA ekspertų vertinimu, situacija mėsos rinkoje gali pradėti keistis šią žiemą, o aiškiai juntami pokyčiai prognozuojami 2024 metų viduryje.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder