Kanadoje siaučiančių gaisrų dūmai pasiekė Europos krantus.

Kanados gaisrų dūmai pasiekė Norvegiją

(1)

Laukinių gaisrų dūmai iš Kanados pasiekė Norvegiją, kuri yra beveik  5000 kilometrų nutolusi nuo Šiaurės Amerikos žemyno.

Laukinių gaisrų rytinėje Kanadoje dūmai pasiekė visą kelią per Atlanto vandenyną iki Norvegijos, esančios už beveik 5000 kilometrų.

Anksčiau šią savaitę dūmai pasiekė Kanados sieną į JAV, smalkėmis aptraukdama rytinės JAV pakrantės miestus; Niujorko oro kokybė trečiadienį (birželio 7 d.) buvo prasčiausia iš visų didžiųjų pasaulio miestų.

Per savaitę vėjas šiuos dūmus pernešė per Grenlandiją ir Islandiją į Norvegiją, kur jie pirmą kartą buvo pastebėti trečiadienį. Tačiau dūmų koncentracija Norvegijoje yra „labai silpna“, sakė Norvegijos Klimato ir aplinkos tyrimų instituto (NILU) mokslininkai.

„Kai dūmai pasiekia Europą, nuodingų dalelių skaičius yra stipriai sumažėjęs“, –  teigė Nikolaosas Evangeliou, NILU vyresnysis mokslininkas. "Tai reiškia, kad galime matyti dūmus kaip silpną rūką, galbūt užuosti dūmų kvapą. Tačiau dalelių yra tiek mažai, kad tai neturėtų kelti pavojaus sveikatai."

Remiantis NILU prognozės modeliais, kurie renka duomenis iš Nacionalinių aplinkos prognozių centrų pasaulinės prognozių sistemos JAV, mažos dūmų koncentracijos greičiausiai pasklis visoje Skandinavijos šalyje ir pasieks net Pietų Europą.

Iki šiol Kanadoje šiais metais išdegė daugiau nei 9,4 milijono akrų (3,8 milijono hektarų) – maždaug ketvirtadalis Niujorko valstijos dydžio, – sakė Kanados federalinis pasirengimo ekstremalioms situacijoms ministras Billas Blairas neseniai surengtoje naujienų konferencijoje. Tai reiškia, kad šalis išgyvena stipriausią gaisrų sezoną, teigia vyriausybės pareigūnai.

„Šiais metais gaisrų pasiskirstymas nuo veinos šalies pusės iki kitos yra neįprastas“, – sakė Kanados gamtos išteklių ministerijos pareigūnas Michaelas Nortonas. „Šiuo metų laiku gaisrai dažniausiai kyla tik vienoje šalies pusėje, dažniausiai – vakaruose“.

Nors šių gaisrų sukeliama tarša greičiausiai nekels pavojaus žmonių sveikatai Europoje, didelis dūmų kiekis kietųjų dalelių miestuose visoje JAV rytinėje pakrantėje gali sukelti kvėpavimo sutrikimus, pvz., kosulį ir dusulį. Todėl Niujorko ir Vašingtono (DC) sveikatos apsaugos pareigūnai pataria nukentėjusių miestų žmonėms apriboti aktyvumą lauke, kol dūmai išsisklaidys iki saugaus lygio.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder