Karo Ukrainoje padaryta žala viršijo visų Rusijos milijardierių bendrą turtą

Karo Ukrainoje padaryta žala viršijo visų Rusijos milijardierių bendrą turtą

Pasaulio bankas padidino Ukrainos atstatymo išlaidų sąmatą iki 411 mlrd. dolerių, praneša "Bloomberg". Taigi karo žala viršijo visą Rusijos oligarchų turtą, kurį agentūra vertina 339 mlrd. dolerių. 

Dėl karo žemiau skurdo ribos atsidūrė 7,1 mln. ukrainiečių - 17 proc. šalies gyventojų prieš invaziją. Be to, Rusijos agresija sunaikino 15 metų trukusį Ukrainos ekonomikos vystymąsi, teigia tarptautinė organizacija. 

Pasaulio bankas vertinimą parengė kartu su Europos Komisija, JT ir Ukrainos vyriausybe. Ankstesniu pastebėjimu, pagrįstu pirmųjų trijų karo mėnesių analize, žala siekė 349 mlrd. dolerių (Pasaulio bankas ją paskelbė pernai rugsėjį). Lėtėjimą lėmė tai, kad karas vyksta jau smarkiai nukentėjusiose teritorijose ir pradėta atsižvelgti į tarptautinės pagalbos įplaukų poveikį.

Nepaisant to, karo padaryta žala vis dar 2,6 karto viršija 2022 m. prognozuojamą Ukrainos BVP.

"Tai blaivus skaičius, jis rodo sugriovimų mastą ir nuolatinį tarptautinės paramos poreikį", - sakė Pasaulio banko viceprezidentė Europai ir Vidurio Azijai Anne Bjerde.

Nuo invazijos pradžios Pasaulio bankas Ukrainai skyrė 20,6 mlrd. dolerių paramą.

Kita vertus, Rusijos oligarchai per karo metus prarado 67 mlrd. dolerių savo bendro turto, arba apie 20 proc.

Tai daugiau nei keturis kartus viršija kitų šalių milijardierių, kurių turtus apskaičiavo agentūra "Bloomberg", nuostolius.

Išvakarėse buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfolas (Michael McFaul) pasiūlė schemą, kaip Rusijos milijardieriams išvengti sankcijų. Viena iš jo pasiūlytų sąlygų buvo paaukoti pusę savo turto Ukrainos atkūrimo fondui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder