Karolio III karūnacijai – Rusijos akibrokštas

(4)

Karališkasis karinis jūrų laivynas trečiadienį išsiuntė karo laivą, kad šis sektų Rusijos armadą, pavojingai priartėjusią prie Jungtinės Karalystės, rašo „The Sun“. Laivai gali nešti branduolinius ginklus ir manoma, kad Maskva taip demonstruoja savo jėgas

Penki Rusijos karo laivai ir du pagalbiniai laivai ketvirtadienį išplaukė į vandenis prie Jungtinės Karalystės ir visi ginkluoti sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“.

JK gynybos šaltinis „The Sun“ sakė: „Mes žinome apie nedidelį skaičių Rusijos laivų, kurie treniruojasi aplink Jungtinę Karalystę, ir atidžiai stebime situaciją.“

Dabar britų karinio jūrų laivyno vadai išsiuntė fregatą, ginkluotą prieštankinėmis raketomis „Harpoon“, kad ji stebėtų pavojingą Rusijos flotilę. Šaltinis laikraščiui „The Sun“ teigė, kad Rusijos karo laivai iš savo daugybės bazių susibūrė Šiaurės jūroje, taip sąmoningai demonstruodami jėgą.

Pasak gynybos šaltinio, pratybos buvo sąmoningai suplanuotos taip, kad sutaptų su karaliaus Karolio III karūnavimo iškilmėmis. Karališkosios oro pajėgos kartu su Norvegijos ir JAV sąjungininkais paleido jūrų patruliavimo lėktuvus „Poseidon P-8“, kad jie sektų karo laivus, nes į Londoną šeštadienį atvyks rekordinis skaičius pasaulio lyderių.

Rusijos flotilę sudaro fregata „Admirolas Grigorovičius“, korvetės „Sbrazitelnyj“, „Stoikij“ ir „Odintsovo“, taip pat vilkikas „Grebelskij“ ir tanklaivis „Kama“.

Rusijos karo laivai pasirodė, kai britų lėktuvai „Typhoon“ buvo pakelti perimti Rusijos šnipinėjimo lėktuvo, skridusio netoli Jungtinės Karalystės oro erdvės. Lėktuvas Tu-142, vadinamas „Bear-F“, sekmadienį skrido tarptautinėje oro erdvėje virš Norvegijos jūros ir Šiaurės Atlanto vandenyno į šiaurę nuo Škotijos.

Tai įvyko tuo metu, kai NATO sąjungininkės rengia dideles povandeninių laivų medžioklės pratybas gretimoje Norvegijos jūroje.

Karališkasis karinis jūrų laivynas, Norvegija, Vokietija ir Amerika per NATO pratybas kartu su Danijos, Prancūzijos, Islandijos, Nyderlandų, Lenkijos, Portugalijos, Prancūzijos ir Ispanijos karo laivais dislokavo atakuojančius povandeninius laivus medžiotojus-žudikus.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder