Volodymyras Zelenskis

Karybos ekspertai: Zelenskis pavojingai šoka į akis Trumpui

(2)

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas. 

Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

Strateginės aplinkybės

Ukrainos prezidentas pareiškė, jog Donaldo Trumpo buvimas Putino pusėje „yra neįtikėtina“. Tuo pačiu Volodymyras Zelenskis pabrėžė, kad jei D. Trumpas rems Rusiją, jis bus „prieš amerikiečius“.

V. Zelenskio įsitikinimu, D. Trumpas nesupranta Putino, nes nėra kariavęs prieš Rusiją. „Nemanau, kad jis supranta, kad Putinas niekada nesustos“, – sakė Ukrainos lyderis.

Tuo pačiu Zelenskis dėl Avdijivkos praradimo netiesiogiai apkaltino JAV Kongresą, sustabdžiusį 60 mlrd. USD vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai.

Mes visu šimtu procentų ir net dvejais šimtais sutinkame su Ukrainos prezidentu. Tačiau mus neramina užgaulus tonas, kuriuo Zelenskis priekaištauja ir kaltina Trumpą.

Taip, mes ir jūs pritariame Zelenskiui ir pakartotumėte tą patį JAV eksprezidentui į akis nedvejodami. Tačiau mes ne prezidentai.

O politika nėra nuomonių, įžeidinėjimų ar kerštavimų arena. Todėl reikia turėti omeny, kad Ukrainos prezidentas dar šiemet gali turėti reikalų su „Putino pusėje“ esančiu JAV prezidentu po rinkimų.

Kaip Vašingtonas reaguos tuomet? Ką Trumpas atsakys Zelenskiui ir kaip tai gali apsisukti Kijevui?

Emocijos politikoje ir kare – negalimos, ypač ten, kur priimami strateginiai sprendimai, lemiantys tūkstančių žmonių gyvybes. O be to – JAV vyksta rinkimai, todėl politinė klounada nebūtinai atspindi kandidato politines pažiūras, tačiau neretai yra šokiruojanti ir atkreipianti į save dėmesį. Tam, kad milijonai rinkėjų eitų paskui cirko mešką ant dviračio mėtančią saldainius.

JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas pareiškė, kad Ukraina gali nugalėti Rusijos okupacinę kariuomenę, bet tik tuo atveju, jei ji suteiks pakankamai pagalbos Ukrainos kariuomenei.

Mes ir jūs jau pavargome klausyti pažadų, svarstymų, matymų, numatymų, kas galėtų būti, kas būtų, jeigu būtų, kas ką nugalėtų, kai kažką turėtų. Kaip sako lietuvių liaudies posakis – „jei bobutė būtų su ratais, būtų autobusas“.

Kijevas taip pat pervargęs nuo nuolatinių pažadų, todėl mes visiškai suprantame Volodymyro Zelenskio būseną ir emocijas. Ir prezidentai žmonės, kurie pergyvena, nemiega naktimis, ypač, kai mato žūvančius savo šalies piliečius.

Ukrainos atstovai yra skelbę, jog jų šalį pasiekia tik pusė visos žadėtos paramos. Ką tai rodo? Tai rodo minkštakiaušių politikos estrados artistų ir manekenų norą gerai pasisakyti, gerai pasirodyti, ir jiems visiškai nusispjaut, kad jų pezalai neįgyvendinami. 

Viešpatie, kada tamsiosios masės nustos balsuoti už politines beždžiones ant vienaračio?

Prancūzijos prezidentas E. Makronas pareiškė, kad ateityje neatmetama galimybė į Ukrainą nusiųsti Vakarų šalių karių. Apie tokią galimybę esą svarsto ne viena Vakarų valstybė.

Tačiau baiminamasi, jog toks žingsnis paskatintų karo su Rusija eskalavimą. Yra ir teigiančių, jog tokie veiksmai sukeltų Trečiąjį pasaulinį karą.

Viskas būtų atvirkščiai. Tačiau tam, kad tą suprastum, būtina išsikratyti baimę iš apatinių kelnaičių. Nuo pirmųjų karo dienų siūlėme siųsti taikdarius, instruktorius, o vėliau ir karinius dalinius civiliams gyventojams, tiekimo grandinėms apsaugoti.

Taip, tai būtų karo eskalacija. Tačiau būtent to Rusija ir bijo. Kremlius bijo realaus karo su Vakarais tikimybės. Tačiau kol kas psichologinę kovą laimi Rusija, mojuodama hipotetine totalaus karo kaliause.

Reikšmingi postūmiai

Rusijos okupantai susigrąžino iniciatyvą visoje fronto linijoje ir galės vykdyti puolamuosius veiksmus kada panorėję ir kur panorėję, teigia Karo tyrimų institutas.

Teigiama, kad rusai privertė ukrainiečius pereiti į gynybinį režimą ir dabar gali atakuoti bet kurioje kryptyje, manevruodami ir perdislokuodami karinius dalinius.

Vakar fronto linijoje įvyko 96 koviniai susirėmimai. Rusai surengė 6 raketų, 92 oro smūgių ir 110 atakų iš selvinių raketų sistemų.

Praėjusią naktį rusų okupantai surengė dar vieną puolimą prieš Ukrainą, naudodami bepiločius orlaivius „Shahed-136/131“. Informacija apie šią ataką šiuo metu atnaujinama.

Ukrainos pajėgos smogė 9 priešo kariuomenės koncentracijos vietoms, 2 driskių, ginklų ir karinės technikos telkiniams, vadavietei ir rusų okupantų bepiločių orlaivių antžeminio valdymo postui.

Šiais metais Ukraina pasivijo Rusiją pagal bepiločių orlaivių, tokių, kaip Irano Shahed-131 ir Shahed-136, gamybą. Praėjusiais metais Ukraina pagamino triskart daugiau dronų, nei 2022-aisiais.

Trumpai

Vengrijos parlamentas vakar pritarė Švedijos stojimui į Šiaurės Atlanto Aljansą. Už šį sprendimą balsavo 188 Vengrijos deputatai, prieš buvo 6.

Prancūzijos prezidentas paskelbė apie koalicijos, kuri aprūpins Ukrainą „vidutinio ir ilgojo nuotolio raketomis ir bombomis“, sukūrimą.

Koalicija sukurta giluminių smūgių, vidutinio bei ilgojo nuotolio raketoms ir bomboms.

E. Makronas paragino Europos šalis „gaminti daugiau“ amunicijos Ukrainai.

Kiek daugiau – dvigubai, trigubai ar viena dvejomis?

Kažkokios nežinomos paskirties Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas išvėmė naujus grasinimus Vakarams, pareikšdamas, jog tai grasinimai, apie kuriuos viešai nekalbama. 

Medvedevas gąsdino, jog Rusija prieš sankcijas imsis ne tik atvirų, bet ir slaptų būdų spausti Vakarus neatvirais būdais.

Atkreipiame dėmesį, jog pagal Kremliaus informacinio karo principus, dalis FSB, SVR agentūrinio tinklo gauna nurodymus per trečiuosius asmenis ir šalis.

Tačiau Interneto tyrimo agentūros arba informacinio fronto „kariai“ veikia pagal sutartus viešais kanalais pasiekiamus signalus, ateinančius iš įvairių šaltinių.

Tad net neabejojame, jog šis Medvedevo išstojimas skirtas įjungti tam tikro lygio agentūriniam tinklui ir grupuotėms, tame tarpe ir Lietuvoje. 

Ukrainos žvalgybos tarnybos vadovas Kirilas Budanovas pateikė turimus duomenis apie Aleksejaus Navalno mirties priežastis: „galiu jus nuvilti, bet mes žinome, kad jis tikrai mirė nuo kraujo krešulio. Ir tai daugiau ar mažiau patvirtinta. Tai mes žinome“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder