Radiniai

Kazachstane aptikti 2000 metų senumo paslaptingos kultūros auksiniai papuošalai

Maždaug 2000 metų senumo kurhauzuose Turkestano srityje, pietų Kazachstane, archeologai aptiko auksinių papuošalų, strėlių antgalių ir didelį bronzinį veidrodį.

Manoma, kad šie dirbiniai buvo pagaminti Kandžu valstybės, mažai žinomo darinio, valdžiusio regioną nuo V a. pr. m. e. iki IV a. po Kristaus, laikais, rašo livescience.

Kaip teigiama išverstame Turkestano regiono vyriausybės pareigūnų pareiškime, radiniai rodo, kad regione buvo labai išvystyta amatų pramonė, kai Kandžu valstybė prekiavo su senovės Roma, senovės Kinija ir toliau į pietus esančia Kušanų imperija.

Sprendžiant pagal stilių - apvalus, su aštuonkampės arkos raštu nugarėlėje ir siūlų skyle centre - bronzinis veidrodis, atrodo, buvo pagamintas Kinijoje Han dinastijos, valdžiusios nuo 206 m. pr. m. e. iki 220 m. e., laikais.

Pareiškime teigiama, kad tokie daiktai buvo labai vertinami visoje Eurazijoje - panašių veidrodžių rasta Afganistane ir pietų Urale - ir tai buvo ženklas, kad moteris, šalia kurios jis buvo palaidotas, buvo turtinga ir įtakinga.

Kazachstano Ozbekalio Žanibekovo universiteto ir vietos valdžios archeologų komanda atrado naujų radinių trijuose kurhauzuose Turkestano Ordabasino rajone.

Jie teigė, kad du iš kurhauzų senovėje buvo apiplėšti, tačiau trečiajame kurhauze yra vertingų relikvijų, sakoma pranešime.

Be bronzinio veidrodžio, tarp radinių buvo romėniško stiliaus segė, vadinama fibula, dideli ir maži karoliukai, molinis ąsotis, batas, diržo sagtis, strėlės antgalis, naudotas paukščiams gaudyti, ir du auksiniai auskarai, kurie, kaip manoma, datuojami I a. pr. m. e.

Auskarai ypač puošnūs.

Jie pagaminti iš spalvingo lydinio, vadinamo polichrominiu auksu, inkrustuoti turkiu ir rubinais, turi pusmėnulio formą, simbolizuojančią mėnulį, o apatiniai papuošimai - saulės šviesą atspindinčios vynuogių kekės formos.

Ekspedicijos vadovas Aleksandras Poduškinas, Ozbekalio Žanibekovo universiteto archeologas, teigė, kad Kandžų valstybė buvo įvairių tautų federacija, įskaitant kartais klajokliškas sarmatų, hunų ir sakų (kurie galėjo būti skitai) grupes.

Kandžu miestai buvo išsidėstę Didžiojo šilko kelio tarp Kinijos ir Viduržemio jūros regiono atkarpose, todėl jie palaikė diplomatinius ir prekybinius ryšius su visu senovės pasauliu, sakoma jo pranešime.

Artefaktai dabar bus eksponuojami Kazachstano Respublikos nacionaliniame muziejuje Astanos mieste, sakė Poduškinas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder