Kinija sako, kad dėl Taivano "kovos iki galo

Kinijos gynybos ministras Wei Fenghe sekmadienį apkaltino Jungtines Valstijas, kad jos  "užgrobia" viso regiono šalis, sakydamas kovingą kalbą, kurioje pareiškė, kad jo šalis "kovos iki galo", kad sustabdytų Taivano nepriklausomybę, - skelbia CNN.

"Taivanas visų pirma yra Kinijos Taivanas", - sakė Wei svarbiausioje Azijos gynybos konferencijoje Šangri-La dialoge ir pridūrė, kad Kinija "nedvejodama" sutriuškins bet kokį savivaldžios salos bandymą "atsiskirti".

Ši kalba, pasakyta praėjus vos kelioms savaitėms po JAV prezidento Joe Bideno pareiškimo, kad JAV atsakytų "karinėmis priemonėmis", jei Kinija užpultų Taivaną, užbaigė savaitgalį vykusius konfrontacinius Amerikos ir Kinijos kariuomenių vadų pokalbius.

Wei taip pat kritikavo JAV gynybos ministrą Lloydą Austiną, kuris diena anksčiau konferencijoje pareiškė, kad Kinija vykdo prievartinius, agresyvius ir pavojingus veiksmus, keliančius grėsmę "pakenkti saugumui, stabilumui ir klestėjimui Indostane".

Austinas taip pat kalbėjo apie JAV koalicijos formavimą regione ir bendras karines pratybas su Japonija, Australija, Indija ir Indonezija, tačiau Wei teigė, kad tai yra tam tikra "galios politika", kurią Kinija atmeta.

JAV gynybos vadas sako, kad Kinija muša kaimynus ir grobia Ramiojo vandenyno išteklius

"Niekas ir jokia šalis neturėtų primesti savo valios kitiems ar bauginti kitų prisidengdama daugiašališkumu", - sakė Wei.

"Kova iki galo"

Tačiau Wei, kuris penktadienio popietę susitiko su Austinu per dvišalį susitikimą, griežčiausiai kritikavo Vašingtono poziciją Taivano - demokratiškai valdomos salos, kurią Pekinas laiko savo teritorija, nors niekada jos nevaldė - atžvilgiu.

Austinas penktadienį pareiškė, kad JAV ir toliau rems Taivaną, suteikdamos jam priemonių apsiginti, įskaitant ginklų pardavimą, kurį Kinija laiko savo suvereniteto pažeidimu.

Pagal JAV politiką Vašingtonas teikia Taivanui gynybinius ginklus, tačiau sąmoningai dviprasmiškai nesako, ar Kinijos puolimo atveju įsikiš kariniu būdu - Baltųjų rūmų tvirtinimu, ši politika išlieka nepakitusi, nepaisant neseniai išsakytų J. Bideno pastabų, kuriomis, atrodo, buvo nukrypta nuo dviprasmiškumo. Vašingtonas pripažįsta Kinijos poziciją, kad Taivanas yra Kinijos dalis, tačiau niekada oficialiai nepripažino Pekino pretenzijų į savivaldžią salą.

Wei sakė, kad nebus jokių kompromisų dėl Kinijos suvereniteto ar klausimo, ar Taivanas vieną dieną bus "suvienytas" su žemynine dalimi - tai aiškus Kinijos valdančiosios Komunistų partijos, kuri ragina taikiai "susivienyti", bet neatmeta galimybės panaudoti jėgą, tikslas.

"Kinija tikrai įgyvendins savo susivienijimą. ... Tai istorinė tendencija, kurios niekas, jokia jėga negali sustabdyti", - sakė Wei.

Ir Liaudies išlaisvinimo armija yra pasirengusi pralieti kraują, kad tai įgyvendintų, jei prireiks, sakė jis.

"Leiskite man aiškiai pasakyti, - sakė Vei. "Jei kas nors išdrįs Taivaną atskirti nuo Kinijos, mes nedvejodami kovosime. Kovosime bet kokia kaina. Ir kovosime iki galo."

Kinijos gynybos ministras teigė, kad kelias, kuriuo JAV eina šiame regione, yra toks, kuriuo jo šalis niekada nesileis.

"Žmonijos civilizacijos tvarka turi būti grindžiama teisinės valstybės principu. Priešingu atveju įsivyraus džiunglių įstatymas", - sakė Wei.

"Kinija niekada nesieks hegemonijos, nedalyvaus karinėje ekspansijoje ar ginklavimosi varžybose. Mes nepuldinėjame kitų, bet ir neleisime, kad kiti tyčiotųsi iš mūsų", - sakė jis.

 

Kinija sako, kad dėl Taivano "kovos iki galo

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder