Kremlius neigia, kad Rusijoje planuojama antra mobilizacijos banga

Kremlius sureagavo į sklindančius gandus, kad Rusijoje planuojama antra mobilizacijos banga, praneša „Sky News“.

Gandai apie galimai dar nesibaigusį šaukimą išplito „Telegram“ kanaluose, kuriuos seka karo prieš Ukrainą šalininkai. Atitinkamais pranešimais taip pat dalinosi šalies opozicija.

Kremliaus atstovas žiniasklaidai Dmitrijus Peskovas trečiadienį paragino tautiečius pasitikėti tik gynybos ministerijos ir prezidento Vladimiro Putino skelbiama informacija bei ignoruoti, jo tvirtinimu, „provokuojamas žinutes“, plintančias socialiniuose tinkluose.

Anot gandų, antra mobilizacijos banga Rusijoje prasidės kitų metų pradžioje. Visapusišką Maskvos invaziją mėginančios atremti Ukrainos vertinimu, tada ketinama pašaukti dar apie 500 tūkst.–700 tūkst. vyrų.

Rusija spalio pabaigoje paskelbė, kad baigė planuotą 300 tūkst. rezervistų mobilizaciją. Tada šalies valdžios pareigūnai patikino, kad daugiau vyrų šaukti neplanuojama. Tačiau pasirodė nerimą keliančių pranešimų, kad numatoma dar viena šaukimo banga.

Mobilizacija Rusijoje sukėlė masinę paniką. Tai davė pradžią didžiuliam šaukiamojo amžiaus vyrų egzodui į užsienio šalis. Tūkstančiai jų pasitraukė į kaimyninį Kazachstaną ir Sakartvelą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder