L. DiCaprio investuoja į laboratorijoje išaugintą mėsą

JAV aktorius ir klimato aktyvistas Leonardo DiCaprio investavo į du atskirus laboratorijoje auginamos mėsos startuolius, trečiadienį paskelbė bendrovės.

L. DiCaprio“ įsigijo nenurodomą akcijų paketą „Aleph Farms“ ir „Mosa Meat“ dviejose bendrovėse, kuriančiose baltyminius produktus, išaugintus iš karvių ląstelių. Tai – nauja augančios alternatyvios mėsos rinkos sritis.

Akademijos apdovanojimą pelnęs aktorius taip pat dirbs bendrovių patarėju, sakoma bendrame Izraelyje įsikūrusios „Aleph Farms“ ir Nyderlanduose įsikūrusios „Mosa Meat“ pranešime spaudai.

„Vienas iš efektyviausių būdų kovoti su klimato krize yra mūsų maisto sistemos pertvarkymas, – pranešime spaudai teigia L. DiCaprio. – „Mosa Meat“ ir „Aleph Farms“ siūlo naujus būdus, kaip patenkinti pasaulinę jautienos paklausą, kartu išsprendžiant keletą aktualiausių dabartinės pramoninės jautienos gamybos problemų“.

Šis pranešimas pasirodo netrukus po „Titaniko“ žvaigždės ankstesnių investicijų į „Beyond Meat“, parduodančią mėsainius ir dešreles iš augalų.

„Aleph Farms“ „augina jautienos kepsnius iš genetiškai nemodifikuotų ląstelių, išskirtų iš gyvų karvių nekenkiant gyvūnams ir žymiai sumažinant poveikį aplinkai“, o „Mosa Meat“ 2013 m. pristatė pirmąjį pasaulyje išaugintos jautienos mėsainį, išauginusi jį tiesiogiai iš karvės ląstelių“, – rašoma pranešime spaudai.

Alternatyvios mėsos šalininkai apibūdina tokias įmones kaip esminį kovos su klimato kaita komponentą.

Įprasta gyvulininkystė yra šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinis, kertami medžiai, kad būtų sudarytos sąlygos gyvulių pašarams ir gyvuliams auginti, patys gyvuliai išmeta teršalus.

Tačiau nors augalinės kilmės mėsa prasiskynė kelią į pagrindinius prekybos centrus, išauginta mėsa tebėra daug ankstesniame komercializavimo etape. Išlaidos didelės, iki šiol tik Singapūras patvirtino tokių produktų pardavimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder