Latvija pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija

Latvija iki lapkričio 10 dienos pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija. Tokį sprendimą antradienį Rygoje priėmė vyriausybė.

Nepaprastoji padėtis pasienyje jau galioja beveik lygiai metus. Ji buvo įvesta 2021 metų rugpjūtį, kai tūkstančiai migrantų per ES išorės sienas ėmė plūsti į Lenkiją ar Baltijos šalis.

 ES kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką organizuotai gabenant migrantus iš krizių regionų prie ES išorės sienų.

Pratęsus nepaprastąją padėtį, latvių pasieniečiai ir toliau galės apgręžti nelegaliai iš Baltarusijos atvykstančius migrantus. Vidaus reikalų ministerijos Rygoje duomenimis, neteisėto sienos kirtimo atvejų skaičius pastaruoju metu sumažėjo.

Tačiau pasieniečiams ir toliau tenka susidurti su migrantais, kurie mėgina iš Baltarusijos patekti į Latviją. Dar vienas svarbus veiksnys pratęsti nepaprastąją padėtį, vyriausybės teigimu, yra Rusijos karas prieš Ukrainą. Latvija ribojasi su

Rusija ir jos autoritarine sąjungininke Baltarusija.

Oficialiais duomenimis, nuo nepaprastosios padėtis įvedimo Latvija beveik 6 800 kartų užkirto kelią nelegaliam migrantų mėginimui kirsti sieną.

Sidebar placeholder