Latvijos premjero partija "Naujoji vienybė" laimėjo visuotinius rinkimus - pirmieji rezultatai

Latvijoje šeštadienį vykusius rinkimus laimėjo ministro pirmininko Krišjānio Karinšo centro dešinioji partija "Naujoji vienybė", kuri, remiantis negalutiniais rezultatais, surinko 19 proc. balsų ir gali vadovauti dar vienai koalicinei vyriausybei.

Rezultatai - suskaičiavus 91 proc. apylinkių - reiškia, kad Latvija kartu su Baltijos kaimynėmis Lietuva ir Estija turėtų išlikti viena iš pirmaujančių šalių, skatinančių Europos Sąjungą laikytis ryžtingos pozicijos Rusijos atžvilgiu.

Po rinkimų K. Kariņšo partija ir vėl sulaukė didžiausio palaikymo.

Dabartinės koalicijos nariai turėjo gauti 42 vietas 100 vietų parlamente, todėl, norėdamas išlikti ministru pirmininku, J. Kariņšiui reikia pritraukti papildomų sąjungininkų.

Net devynios partijos gavo pakankamai balsų, kad gautų vietų parlamente.

Po kampanijos, kurioje dominavo susirūpinimas dėl saugumo po Rusijos invazijos į Ukrainą, R. Kariņš sakė "Reuters", kad stengsis sudaryti koaliciją iš bendraminčių partijų.

"Esu įsitikinęs, kad sugebėsime rasti tokį sprendimą", - sakė jis anksti sekmadienį.

"Visų pirma visų galvose yra tai, kaip mes visi, ne tik Latvijoje, bet ir visoje ES, išgyvensime žiemą ir kad visi išliktume vieningi už Ukrainą, ir nesvyruotume susidūrę su mums kylančiais sunkumais", - sakė J. Kariņš.

Pirmasis Latvijos vyriausybės vadovas, dirbęs visą ketverių metų kadenciją, 57 metų K. Karinšas, turintis dvigubą JAV ir Latvijos pilietybę, nusipelnė dėl savo politikos Maskvos atžvilgiu, kuri apėmė Rusijos piliečių, keliaujančių iš Rusijos ir Baltarusijos, įvažiavimo į šalį ribojimą.

"Nematau jokių galimybių, kad kuri nors Latvijos vyriausybė nustotų remti Ukrainą - tai nėra mažos grupės politikų nuomonė, tai yra mūsų visuomenės nuomonė", - sakė Kariņš.

Tačiau jo pergalė gali padidinti nesutarimus tarp šalies latvių daugumos ir rusakalbių mažumos dėl jų vietos visuomenėje, šalyje plačiai paplitus pykčiui dėl Maskvos veiksmų Ukrainoje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder