Lenkijos kariuomenei trūksta šaudmenų

(1)

Lenkijos kariuomenei trūksta šaudmenų, pirmadienį pranešė tarptautinis savaitraštis „Newsweek“.

Žurnalas savo publikacijoje palygino praėjusią žiemą į Ukrainą paleistų Rusijos artilerijos sviedinių skaičių, kuris siekė net 10 000 per dieną, su sviedinių skaičiumi, kurį Lenkija gali pagaminti per metus, t. y. maždaug 30-40 tūkstančių.

Pasak leidinio, dėl pasaulinės krizės ir karo grėsmės nebuvimo prieš kelerius metus, tuo metu, kai gynybos ministru dirbo Bogdanas Klichas, buvo taupoma ribojant karių kovinio šaudymo pratybas. Dėl to šaudmenų atsargos išliko tokios pačios, tačiau kariuomenė nebedarė naujų užsakymų ir nekaupė papildomų atsargų.

„Gamyba, tuo metu ir taip nedidelė, buvo įšaldyta visai“, – rašė „Newsweek“.

Žurnalo teigimu, didžioji dalis šalies senųjų posovietinių 122 mm kalibro šaudmenų atsargų ir NATO valstybėse naudojamų 155 mm kalibro šaudmenų prieš kelerius metus buvo sunaudota poligonuose arba išsiųsta į Ukrainą po Rusijos įsiveržimo 2022 metų vasarį.

Tuo tarpu būtinos minimalios atsargos, kaip teigia „Newsweek“ cituojami kariniai ekspertai, yra milijonas vienetų 155 mm kalibro šaudmenų.

Lenkijos kariuomenė taip pat susiduria su kitomis problemomis, pavyzdžiui, tuo, kad „sausį daliai Teritorinės gynybos pajėgų naujokų nebuvo išduotos uniformos, nes jų sandėlyje tiesiog nėra“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder