Ko trūksta, kad derybos su Rusija vyktų sėkmingai

Lenkijos užsienio reikalų ministras papasakojo, kaip NATO reaguos į Putino branduolinį smūgį Ukrainai

(1)

NATO smogs visiems Rusijos kariniams objektams Ukrainoje, jei Vladimiras Putinas nuspręs panaudoti branduolinį ginklą, interviu laikraščiui „The Guardian“ sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis.

 

Kartu jis skeptiškai vertino galimą Rusijos branduolinį smūgį, pažymėdamas, kad JAV įspėjo Rusijos pusę apie pasekmes.

„Amerikiečiai sakė rusams, kad jei panaudosite branduolinę bombą, net jei niekas nežus, mes smogsime įprastiniais ginklais visiems jūsų objektams Ukrainoje, visus juos sunaikinsime“, - sakė diplomatas.

Anot R. Sikorskio, JAV perspėjimai nėra tušti žodžiai. Ministras taip pat priminė, kad anksčiau Rusiją dėl branduolinio ginklo panaudojimo perspėjo Kinija ir Indija.

„Tai nėra vaikiškas žaidimas.

Nes jei tabu (dėl branduolinio ginklo panaudojimo. - TMT.) bus sulaužytas, kaip ir draudimas jėga keisti sienas, Kinija žino, kad Japonija ir Korėja griebsis branduolinio ginklo", - sakė jis.

Ekrano nuotr.
Radosław Sikorski / facebook.com

Užsienio reikalų ministras taip pat sakė, kad Lenkija remia Ukrainos teisę smogti kariniams taikiniams Rusijos teritorijoje, ir pridūrė, kad Vakarai turėtų liautis „nuolat save varžę“, remdami Kijevą.

Gegužės 21 d. Rusijos pietinė karinė apygarda pradėjo pratybas dėl mokymų ir nestrateginių branduolinių ginklų naudojimo.

Pasak Rusijos gynybos ministerijos, manevrais siekiama „palaikyti nestrateginių branduolinių ginklų kovinio panaudojimo padalinių personalo ir įrangos pasirengimą reaguoti ir besąlygiškai užtikrinti Rusijos valstybės teritorinį vientisumą ir suverenitetą reaguojant į provokacinius kai kurių Vakarų pareigūnų pareiškimus ir grasinimus“.

Prieš prasidedant Rusijos branduolinėms pratyboms Kremlius ne kartą grasino dėl galimo branduolinio ginklo panaudojimo.

2023 m. vasarį JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas atskleidė, kad Jungtinės Valstijos, taip pat Kinija ir Indija įspėjo Vladimirą Putiną nenaudoti branduolinio ginklo, grasindamos pasekmėmis.

Galiausiai, pasak jo, tai „turėjo savo poveikį“.

THE MOSCOW TIMES

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder