Mariupolio apgulties didvyriai bus kankinami ir nužudyti Rusijos karių?

Pasak dailystar.co.uk, didėja nuogąstavimai dėl autobusų su Mariupolio plieno gamyklų apgulties didvyriais - pranešama, kad daugeliui jų Rusijos kariai įvykdys mirties bausmę ir kankins. Manoma, kad beveik 1 000 išsekusių ir sužeistų ukrainiečių karių bus išsiųsti tiesiai į Rusijos kontroliuojamą baudėjų koloniją Olenivkoje Ukrainos rytuose.

Archyvų nuotr.

Beveik 1000 Ukrainos karių pateko į nelaisvę Mariupolio plieno gamykloje (nuotrauka: ALESSANDRO GUERRA/EPA-EFE/REX/Shutterstock)

JT ir Raudonojo Kryžiaus pareigūnai, padėję tarpininkauti nutraukiant varginančią 82 dienas trukusią apgultį, kovojo, kad priverstų rusus neatsisakyti pažado apsikeisti belaisviais.

Kai kurie šaltiniai Olenviką apibūdino kaip "XXI a. koncentracijos stovyklą", teigdami, kad karių ir buvusių vyriausybės darbuotojų žmonos ten buvo marinamos badu arba kankinamos.

Kitų Mariupolyje dislokuotų karių gali laukti dar blogesnis likimas - jie gali būti išsiųsti į Izoliacijos kalėjimą Donecke, kur, kaip pranešama, laukia niekingi Rusijos FSB kankintojai.

Baiminamasi, kad FSB ruošiasi suimtus ukrainiečių karius ir apsiausties didvyrius pasitikti imituojamomis egzekucijomis ir seksualiniu smurtu, rašo "The Sun".

Rusijos remiamos sukilėlių pajėgos teigia, kad iš viso iš gamyklos buvo išvesti 962 ukrainiečių kariai, daugelis jų buvo susodinti į autobusus ir išsiųsti į vieną iš kelių Rusijos kontroliuojamų kalėjimų arba įkalinimo kolonijų.

Vladimiro Putino sąjungininkai Rusijos parlamente ir jo žiaurių čečėnų karo vadų bičiuliai paragino, kad karo nusikaltimų teisme "nacių" grupės "Azov" nariui būtų skirta mirties bausmė.

Rusijos parlamento pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė: "Rusijos parlamento pirmininkas V. Volodinas: "Naciai nusikaltėliai neturėtų būti keičiami. Jie yra karo nusikaltėliai ir mes turime padaryti viską, kad jie būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn".

Iš viso 962 ukrainiečių kariams gali tekti patirti siaubingą susidūrimą su FSB agentais

Beveik 1000 Ukrainos karių paėmimas į nelaisvę įvyko po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kaip pranešama, iš pareigų Rusijos kariuomenėje pašalino du aukščiausio rango kariškius.

Dienraštis "Daily Star" pranešė, kad pulkininkas ir viceadmirolas buvo nušalinti nuo pareigų po nesėkmių per Rusijos operacijas kare Ukrainoje.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder