„Maša ir lokys“ – sėkmingiausias visų laikų Rusijos įvaizdžio projektas

Iš Rusijos neretai tyčiojamasi, kad tai ne valstybė, o didžiulė „benzino kolonėlė“, nes be naftos ir dujų nelabai turi ką eksportuoti. Vokiečių leidinys „Frankurter Allgemeine Zeitung“ primena, kad viena sėkmingiausiai Rusijos eksportuotų prekių – animacinis serialas „Maša ir lokys“.

2019 m. filmukas pateko į Gineso rekordų knygą kaip daugiausiai peržiūrų „YouTube“ surinkusi animacija. Viena jo serija iki šiol surinko jau 4 mlrd. peržiūrų.

Kritikai teigia, kad jo sėkmės paslaptis paprasta – graži ir spalvinga trimatė animacija ir žaismingas, nuolat pasikartojantis siužetas. Kiekviena serija iš esmės tokia pati: mergaitė Maša apsilanko pas savo draugą meškiną ir įvairiomis išdaigomis per 7 minutes sukelia jam isteriją. Tėvai filmuko personažuose įžvelgia save ir savo vaikus ir tai taip pat didina jo populiarumą.

„Maša ir lokys“ buvo išverstas į 43 kalbas ir nuolat laikosi reitingų viršūnėse kartu su tokiais hitais kaip „Kiaulytė Pepa“.

Tačiau žavisi ne visi. Daugybė Vakarų ekspertų jau kelerius metus teigia, kad šis filmukas – Rusijos propagandos dalis. 2018 m. „The Times“ palygino Mašą su prezidentu Putinu:

„Kaip ir Rusijos prezidentas, ji nuolat lenda į ringą ne savo svorio kategorijoje.“ Kremlius sureagavo sarkastiška replika, kad britų valdžia bijo, jog „lokys yra toks mielas, kad britų vaikai nustos nekęsti Rusijos“.

Kino ekspertai pastebi, kad „Mašos ir lokio“ autoriai iš tiesų labai stengiasi teigiamai pavaizduoti rusiškus stereotipus ir deda daug pastangų, kad filmuko humoras būtų suprantamas užsieniečiams. Ir daro tai sėkmingai.

Ne veltui didžiausias Mašos gerbėjų klubas yra musulmoniškoje Indonezijoje. Kai kurie kritikai spėja, kad musulmonams patinka tai, kad Maša dėvi tradicinę suknelę, o galvą apsirišusi skarele.

Tai musulmonams daug priimtinesnis personažas nei amerikietiška Barbė.

„Frankfurter Allgemeine“ pabrėžė, kad Vokietija – viena pirmųjų šalių, kuriose buvo parodytas „Maša ir lokys“, tačiau gerbėjų skaičiumi nusileidžia Brazilijai, Meksikai ir Italijai. Pastarojoje Mašos garbei atidarytas didžiulis pramogų parkas.

Kaip teigia Vokietijos leidinys, Kremlius įvertino vaikams skirtos produkcijos naudą ir į jos kūrimą ėmė investuoti nemažus pinigus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder