Meksikoje per rinkiminės kampanijos mitingą nušautas kandidatas į merus

Per rinkiminės kampanijos mitingą pietų Meksikoje nušautas kandidatas į merus, pranešė Gerero valstijos gubernatorė – tai naujausias tokio pobūdžio išpuolis prieš savaitgalį įvyksiančius rinkimus.

Vietos žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip prie Alfredo Cabrera‘os prieina žmogus ir paleidžia į jį keletą šūvių, tarp renginio dalyvių kyla panika.

Gerero gubernatorė Evelyn Salgado pasmerkė „bailų“ A. Carbera‘os – opozicinės Kojuka de Benitezo miesto koalicijos kandidato – nužudymą.

Socialiniame tinkle „X“ ji paprašė valstijos prokuratūros „už tai atsakingo asmens ar asmenų atžvilgiu įvykdyti visapusišką teisingumą“.

Vėliau prokuratūra pranešė, kad įtariamas užpuolikas buvo nukautas įvykio vietoje.

Vyriausybė pranešė, kad nuo praėjusių metų rugsėjo buvo nužudyti mažiausiai 22 savivaldos rinkimuose balotiravesi asmenys.

Kai kurių nevyriausybinių organizacijų duomenimis, šis skaičius yra dar didesnis – pavyzdžiui, „Data Civica“ suskaičiavo, kad buvo pražudyta maždaug 30 vietos politikų.

Antradienį vienas iš kandidatų į merus buvo nužudytas šalies centrinėje dalyje esančioje Moreloso valstijoje, tuo tarpu dar vieną kulka sužeidė vakaruose esančioje Chalisko valstijoje, pranešė vietos valdžia.

Viena iš opozicinės koalicijos partijų PRI apkaltino vyriausybę, kad ši „nedėjo nė menkiausių pastangų užtikrinti kandidatų saugumą“.

Sekmadienį, kai meksikiečiai rinks naująjį prezidentą, Kongreso narius, keleto valstijų gubernatorius ir aibę vietos valdžios pareigūnų, saugumą užtikrins maždaug 27 000 karių ir nacionalinės gvardijos narių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder