Milijonai ant sofos: Žiniasklaida gavo buvusio Ukrainos Gynybos ministerijos vadovo pavaduotojo kratos vaizdo įrašą (1)

"Ukrainska Pravda" iš teisėsaugos šaltinių gavo buvusio gynybos viceministro Aleksandro Mironiuko, kuriam pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo vykdant viešuosius pirkimus Gynybos ministerijoje ir kurio sofoje rasta beveik milijonas dolerių, rugpjūčio mėnesio kratų vaizdo įrašą.

Pasak "Ukrainska Pravda" šaltinių, šiame vaizdo įraše iš Mironyuk buto užfiksuotas lėšų konfiskavimo tyrimo metu momentas.

Vaizdo įraše vyras, tikriausiai tyrėjas, iš šoninės nišos šalia sofos ar lovos ištraukia pinigų pluoštus ir sudeda juos į didžiulę krūvą.

2022 m. rugpjūčio 31 d. Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė žinia apie dabartinio SM viešųjų pirkimų departamento vadovo Bogdano Chmelnickio paieškas.

Pareigūnas buvo įtariamas susijęs su neperšaunamų liemenių byla.

UP pašnekovai tada tikino, kad iš Krašto apsaugos ministerijos pareigūno buvo rasta didžiulė pinigų suma, kuri, kaip įtariama, buvo paslėpta sofoje.

Paklausta "Ukrainska Pravda", Gynybos ministerija pripažino, kad J. Chmelnickio asmens krata buvo atlikta, tačiau teigė, kad iš jo nebuvo paimta jokių lėšų. 

Dabar UP išsiaiškino, kad didžiulė suma buvo konfiskuota per kratą pas buvusį viceministrą Oleksandrą Mironyuką, kuris iki atleidimo 2021 m. vadovavo viešųjų pirkimų departamentui.

Šis pareigūnas taip pat dalyvauja neperšaunamų liemenių byloje.

Per kratas pas Mironiuką rasta 17 milijonų 78 tūkstančiai grivinų, 400 100 dolerių ir 100 380 eurų.

Tyrėjo nutarimu pinigai pripažinti daiktiniais įrodymais baudžiamojoje byloje.

"Ukrainska Pravda" sužinojo, kad iškart po kratų Mironiukas teismui pateikė "dokumentą", kad pinigai iš sofos yra ne jo - notaro patvirtintame pareiškime, surašytame praėjus savaitei po kratų, teigiama, kad 2022 m. sausį visus areštuotus pinigus Mironiukui paskolino 86 metų Charkovo gyventoja Eleonora Duminš.

Žurnalistai išsiaiškino, kad E. Dumminš yra Charkove įsikūrusios bendrovės "Hado-holding", kuri, be kita ko, gamina šautuvus, įkūrėjų giminaitė.

Be to, nuo 2016 m. Eleonora Dūmiņš buvo įregistruota kaip užsiimanti didmenine prekyba, o registruodamasi ji nurodė "Hado" priklausantį el. pašto adresą ir telefono numerį.

Šis holdingas jau seniai bendradarbiauja su valstybine specialiąja eksportuotoja "Progress", kurioje Mironiukas dirbo prieš tai ir po to, kai dirbo Gynybos ministerijoje.

Vėliau teismas įpareigojo pareigūną grąžinti pinigus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder