Mokslininkai sukūrė pirmąjį pasaulyje medinį palydovą

Japonijos mokslininkai sukūrė pirmąjį pasaulyje medinį palydovą ir teigia, kad jų mažytį kubo formos orlaivį rugsėjo mėnesį į kosmosą nugabens „SpaceX“ raketa.

Kioto universiteto mokslininkų ir miško ruošos bendrovės „Sumitomo Forestry“ sukurto eksperimentinio palydovo visos pusės yra vos 10 cm ilgio.

Kūrėjai tikisi, kad medis visiškai sudegs, kai prietaisas sugrįš į atmosferą – tai gali būti būdas išvengti metalinių dalelių susidarymo, kai į Žemę sugrįžta nebenaudojamas palydovas.

Šios metalo dalelės gali turėti neigiamą poveikį aplinkai ir telekomunikacijoms, sakė kūrėjai, antradienį paskelbę apie palydovo užbaigimą.

„Palydovai, pagaminti ne iš metalo, turėtų tapti įprastu reiškiniu“, – spaudos konferencijoje sakė specialusis Kioto universiteto profesorius ir astronautas Takao Doi.

Iš magnolijos medienos pagamintą palydovą, pavadintą „LignoSat“, kūrėjai kitą savaitę planuoja perduoti kosmoso agentūrai JAXA.

Pasak jų, rugsėjį jis bus išskraidintas į kosmosą „SpaceX“ raketa iš Kenedžio kosminio centro ir keliaus į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

Iš ten palydovas bus paleistas iš japonų TKS eksperimentinio modulio, siekiant išbandyti jo tvirtumą ir ilgaamžiškumą.

„Duomenys iš palydovo bus siunčiami mokslininkams, kurie galės patikrinti, ar nėra perkrovų požymių ir ar palydovas gali atlaikyti didžiulius temperatūros pokyčius“, – trečiadienį AFP sakė „Sumitomo Forestry“ atstovė spaudai.

Be to, antradienį iš Kalifornijos pakilo raketa su atskiru sudėtingu palydovu, kurio misija – ištirti, koks galėtų būti debesų vaidmuo kovojant su klimato kaita.

Palydovas „EarthCARE“ – Europos kosmoso agentūros (ESA) ir JAXA bendradarbiavimo rezultatas – trejus metus skries beveik 400 km aukštyje virš Žemės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder