Mokykloms Anglijoje liepta nemokyti apie lytinę tapatybę

Anglijos mokyklose neturėtų būti mokoma apie lytinę tapatybę, teigiama naujose vyriausybės parengtose gairėse. Ministras pirmininkas Rishi Sunakas pareiškė, kad naujosios gairės užtikrins, kad vaikų „neveiktų trikdantis turinys“.

Tuo metu kai kurie mokytojai teigė, kad nėra įrodymų, jog ši problema yra plačiai paplitusi, skelbia BBC. O mokytojų profsąjungos sako, kad tokia peržiūra yra „politiškai motyvuota“.

Pagal šiuos planus vidurinių mokyklų mokiniai mokysis apie vadinamąsias saugomas savybes, pavyzdžiui, seksualinę orientaciją ir lyties pakeitimą. Tačiau atnaujintose gairėse aiškiai nurodoma, kad mokyklos „neturėtų mokyti apie lytinės tapatybės sąvoką“, teigia vyriausybė.

Jos teigimu, būtina laikytis „atsargaus požiūrio“ ir reikėtų vengti mokomosios medžiagos, kurioje „ginčytini požiūriai pateikiami kaip faktai, įskaitant požiūrį, kad lytis yra spektras“.

„Biologinė lytis yra santykių, lytinio ir sveikatos ugdymo pagrindas, o ne šie ginčytini požiūriai“, – sakė švietimo ministrė Gillian Keegan.

Vyriausybė taip pat griežtina taisykles, kad užtikrintų, jog tėvams būtų lengviau susipažinti su mokyklų mokymo medžiaga ir sužinoti, ko mokosi jų vaikai.

„Tėvai pagrįstai tikisi, kad jų vaikai mokykloje bus saugūs ir nesusidurs su jų amžiui netinkamu trikdančiu turiniu. Todėl man buvo baisu išgirsti pranešimus apie tai, kas vyko mūsų klasėse praėjusiais metais.

Visada imsiuosi skubių veiksmų, kad apsaugočiau mūsų vaikus, o šiomis naujomis gairėmis būtent tai ir bus daroma, kartu remiant mokytojus, kad jie jautriai dėstytų šias svarbias temas, ir suteikiant tėvams galimybę susipažinti su mokymo programos turiniu, jei jie to pageidauja“, – pareiškė britų premjeras.

G. Keegan teigė, kad naująsias gaires paskatino mokytojų prašymas „suteikti daugiau aiškumo“ dėl amžiui tinkamo lytinio švietimo, tačiau ji taip pat matė pranešimų apie tai, kad klasėse naudojama „įvairių kampanijų ar lobistinių grupių medžiaga“.

Ji teigė gavusi įrodymų, kad pamokų skaidrėse buvo „tokių dalykų, kaip daugybės skirtingų lyčių ir tapatybių parinkimas ir pasakymas, kurios iš jų yra lyčių tapatybės yra spektras. Tokie žodžiai, kaip „tai gali būti spektras, jis yra kintantis, skirtingomis dienomis galite turėti skirtingas lytis“ arba „jų yra 72“. Tokie dalykai“.

„Tėvai yra pirmieji savo vaikų mokytojai, todėl turėtų būti užtikrintas skaidrumas ir jiems turėtų būti suteikta galimybė susipažinti su medžiaga, ir mes tai labai aiškiai nurodėme“, – sakė ministrė.

Kiti gairių elementai:

  • jokio lytinio švietimo iki penktos klasės, kai vaikams sukanka devyneri;
  • papildomas turinys apie savižudybių prevenciją vidurinių mokyklų mokiniams;
  • skyrius apie seksualinį priekabiavimą ir seksualinį smurtą;
  • patarimai mokytojams, kaip kovoti su mizoginiškais (liguistai moterų nekenčiantiems) internetiniais nuomonės formuotojams.

Kai kurie tėvai palankiai vertina idėją apriboti lytinį švietimą. Tačiau kiti baiminasi, kad jei vaikai negalės gauti informacijos tam tikromis temomis iš savo mokytojų, labiau tikėtina, kad atsakymų ieškodami internete jie susidurs su galimai žalingu turiniu.

Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder