
Moteriai gresia deportacija iš JK, nes prašymas buvo užpildytas internetu, o ne popierine forma
(1)Iki tol Varšuvoje gyvenusi 80-metė Elzbieta Olszewska atvyko į JK praėjusį rugsėjį. Jos vienintelis vaikas, 52 metų Michalas Olszewskis yra aeronautikos inžinierius, su žmona gyvenantis Linkolne.
Pora iki tol reguliariai važinėjo į Lenkijos sostinę pasirūpinti vyro motina rašo „The Guardian“.
M. Olszewskis Jungtinėje Karalystėje gyvena nuo 2006 m. Iš pradžių jis gyveno kaip ES pilietis, o vėliau tapo Didžiosios Britanijos piliečiu ir turi dvigubą Lenkijos ir Jungtinės Karalystės pilietybę.
Kadangi jo motinos būklė is prastėjo, jis norėjo, kad ji persikeltų į Jungtinę Karalystę, kur jiedu su žmona galėjo ja tinkamai pasirūpinti.
Pagal įsikūrimo schemą yra teisėtas būdas, kuriuo žmonės, atsidūrę panašioje situacijoje, gali atsivežti tėvus į Jungtinę Karalystę.
Praėjusių metų rugsėjį garbaus amžiaus atvyko į Jungtinę Karalystę su šešių mėnesių lankytojo viza, o netrukus po to buvo pateiktas prašymas likti gyventi šalyje, kuriame buvo pateikta visa reikiama informacija, kad ji galėtų nuolat gyventi Didžiojoje Britanijoje kartu su sūnumi ir jo žmona. Dokumentai buvo pateikti likus pakankamai laiko iki šešių mėnesių vizos galiojimo pabaigos.
Moteriai gresia deportacija iš JK, nes prašymas buvo užpildytas internetu, o ne popierine forma
Tačiau kovo 25 d. Vidaus reikalų ministerija informavo šeimą, kad paraiška negalioja ir ji jos negali priimti.
„Prašymo pateikimo procedūra, kurią turi atlikti asmuo, besikreipiantis kaip atitinkamo natūralizuoto Didžiosios Britanijos piliečio šeimos narys, yra naudoti atitinkamą popierinę formą.
Jūsų paraiška buvo pateikta internetu. Dėl negaliojančios paraiškos apskundimo teisė nesuteikiama“, - nurodoma ministerijos laiške.
Jame taip pat nurodoma, kad moteris neturi teisės būti Jungtinėje Karalystėje, nes jos lankytojo vizos galiojimas baigėsi, ir kad neteisėto buvimo pasekmės yra sulaikymas, bauda, įkalinimas, taip pat išsiuntimas ir draudimas grįžti į Jungtinę Karalystę.
Pagal esamą tvarką asmuo turi paprašyti Vidaus reikalų ministerijos popierinės formos, ant kurios ministerija atspausdina asmens vardą ir pavardę, o tada elektroniniu paštu išsiunčia prašytojui, kuris turi ją atsispausdinti, užpildyti ir išsiųsti atgal į Vidaus reikalų ministeriją.
Vidaus reikalų ministerija yra pranešusi, kad perkelia savo imigracijos sistemą į internetą. Tačiau ne visi žino, kad kai kurias paraiškas vis dar reikia pildyti popierine forma
„Tai didžiulė Vidaus reikalų ministerijos gėda. Tik po beveik šešių mėnesių jie mums pasakė, kad paraiška negalioja. Mano mama dėl to labai išgyvena.
Esu vienintelis jos vaikas, esame labai artimi ir norime paskutinius jos gyvenimo metus praleisti kartu. Mes su žmona ją prižiūrėsime savo namuose.
Aš moku mokesčius ir esu geras pilietis. Tai mane labai piktina. Tai teisinė ir demokratinė šalis, tačiau šis sprendimas atrodo taip, tarsi jį būtų priėmusi sovietinė biurokratija“, – sakė moters vyras.
„Prašymo atmetimo kaip negaliojančio pasekmės yra labai drastiškos. Žiauru, kad Vidaus reikalų ministerija nepriėmė internetu pateiktos paraiškos arba nesuteikė laiko užpildyti popierinę formą.
Elzbieta dabar neturi teisinio statuso Jungtinėje Karalystėje dėl to, kad sprendimas buvo priimtas pavėluotai, ir dėl to labai išgyvena“, – sakė šeimos advokatė Katherine Smith.
Kadangi nėra teisės apskųsti Vidaus reikalų ministerijos sprendimo, advokatė planuoja pradėti teisminės peržiūros procedūrą prieš ministeriją
Pastarosios atstovas spaudai pareiškė, kad „mūsų ilgalaikė politika yra nekomentuoti atskirų bylų“.
Rašyti komentarą