Dingo

Moteris priglaudė pamestą šuniuką, bet DNR testas parodė, kad tai visai ne šuo

(1)

Australijoje moteris savo kieme rado mažą šuniuką, kurį numetė skrendantis erelis. Vėliau paaiškėjo, kad tai ne visai paprastas šuo. Apie tai praneša laikraštis "The Mirror".

Specialistai patvirtino, kad rastas gyvūnas nebuvo nei lapė, nei šuniukas. Tai buvo grynaveislis dingo, kurį pagrobimo metu kieme numetė erelis.

Tai nutiko Braito mieste, esančiame į šiaurės rytus nuo Melburno, Australijoje. Moteris pabudo nuo to, kad kieme girdėjosi gyvūno klyksmas.

Krūmų tankmėje ji rado kažką, kas buvo panašus ir į šuniuką, ir į lapės jauniklį.

Paskelbusi nuotraukas socialiniuose tinkluose, ji dar labiau suabejojo, kas tai galėtų būti iš tikrųjų.

"Šį rytą pabudusi išgirdau kniaukimą mano sklype esančiuose krūmuose ir negaliu suprasti, ar tai lapė, ar šuo", - rašoma įraše.

Po karštų diskusijų internete moteris vis dėlto nusprendė rastą gyvūną, kurį jau pavadino Vandi, perduoti specialiai klinikai "Alpine Animal Hospital" DNR tyrimui.

Specialistai nedelsdami išsiuntė mėginį tyrimui, tačiau jo teko laukti kelias savaites. Per tą laiką gyvūnas buvo Australijos dingo fondo prieglaudoje.

Organizatorių nuotr.

Nuotrauka: The Mirror

"Po kelias savaites trukusio neramaus laukimo genetikos laboratorijos rezultatai atskleidė, kad Vandis yra 100 proc. grynaveislis dingo iš Viktorijos aukštumų", - sakoma pareiškime.

Fondo atstovai taip pat iškart atkreipė dėmesį, kad mažylis turėjo sužalojimų, rodančių, kad jį iš namų paėmė erelis, tačiau negalėjo jo išlaikyti ir numetė.

Taip gyvūnas atsidūrė vietos gyventojo kieme.

Dabar Vandis dalyvauja veisimo programoje, taip didinant nelaisvėje laikomų grynaveislių dingų populiacijos stiprumą.

Verta paminėti, kad dingo laikomi antriniais laukiniais naminiais šunimis, kurie į Australiją buvo atvežti prieš kelis tūkstančius metų.

Jie palaipsniui buvo apgyvendinti žemyne ir kai kurių laikomi kenkėjais.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder