NASA planuoja birželio 19 d. atlikti lemiamą "Artemis 1" raketos Mėnulyje bandymą

Birželio 19-ąją NASA planuoja . atlikti lemiamą "Artemis 1" raketos Mėnulyje bandymą, - paskelbė space.com

Archyvų nuotr.

Birželio 19 d. NASA planuoja atlikti dar vieną svarbų "Space Launch System" (SLS) megaraketos "Artemis" kuro užpildymo bandymą.

SLS debiutuos artėjančioje "Artemis 1" misijoje, kurios metu į kelionę aplink Mėnulį bus siunčiama kapsulė "Orion" be įgulos.

Tačiau prieš pakylant "Artemis 1", SLS ir "Orion" turi atlikti svarbius bandymus prieš paleidimą, vadinamus "šlapiąja generaline repeticija".

Penktadienio popietę (gegužės 27 d.) paskambinę žurnalistams, NASA pareigūnai pranešė, kad planuoja birželio 6 d. apie vidurnaktį pradėti išvežti "Artemis 1" iš didžiulio NASA Kenedžio kosmoso centro (KSC) Floridoje esančio transporto priemonių surinkimo pastato (VAB) į 39B starto aikštelę.

Archyvų nuotr.

Tai bus ne pirmas "Artemis 1" paleidimas

Pirmasis NASA "Artemis 1" mėnuleigio bandymas prasidėjo balandžio 1 d., praėjus maždaug dviem savaitėms po to, kai raketa iš pradžių išriedėjo iš VAB.

Laikydamiesi panašaus transporto priemonės patikros aikštelėje grafiko, šį kartą NASA pareigūnai sakė, kad maždaug 48 valandas truksiantį apipavidalinimą tikisi pradėti birželio 19 d.

Praėjusį mėnesį aikštelėje kilo keletas techninių problemų, įskaitant įstrigusį vožtuvą ir vandenilio nuotėkį vienoje iš linijų

Archyvų nuotr.

Viršutinėje pakopoje, kuri vadinama laikinąja kriogenine varomąja pakopa (angl. Interim Cryogenic Propulsion Stage, ICPS), buvo pakeistas helio kontrolinis vožtuvas ir susijusi įranga.

NASA pareigūnai sakė, kad sistemos komponentai, atsakingi už skystojo vandenilio tvarkymą, buvo papildyti papildomais nuotėkio detektoriais.

Archyvų nuotr.

Komandos iš dalies sumontavo naudingąjį krovinį "Orion" kapsulėje ir pakeitė likusias antžeminės sistemos plokštes skrydžio plokštėmis, kad uždengtų transporto priemonės prietaisus.

Lanhamas sakė, kad šis pritaikymas leis geriau apsaugoti transporto priemonę nuo karšto, drėgno ir dažnai lietingo Floridos oro, ypač vasaros mėnesiais. 

3 9B aikštelėje taip pat buvo atlikti reikalingi patobulinimai.

Padidinti pajėgumai leis atlikti išsamesnius patikrinimus paleidimo aikštelėje, įskaitant 32 valandų trukmės azoto sistemos bandomąjį paleidimą, kad būtų imituojamas jo suvartojimas raketai paleidimo metu, taip pat antžeminėms sistemoms ir avionikai. 

Archyvų nuotr.

"Pati transporto priemonė yra labai paprasta, tačiau bet kada, kai pradedate krovos operacijas su kriogeninėmis medžiagomis, reikia žengti žingsnį po žingsnio", - sakė Whitmeyeris. 

NASA pareigūnai sakė, kad "Artemis 1" ketina paleisti šių metų rugpjūtį, nors oficialios datos jie nenustatys, kol nebus baigtas "šlapio apsirengimo" etapas ir kol nebus išanalizuoti visi duomenys. 

Archyvų nuotr.
 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder