Jensas Stoltenbergas

NATO: Maskva naudojasi žiemos orais kaip karo ginklu

NATO užsienio reikalų ministrai trečiadienį sieks nuraminti nestabilias Rusijos kaimynystės šalis, kurios baiminasi dėl karo Ukrainoje išaugusių kainų ir sutrikusio energijos tiekimo. Apie tai rašo Reuters.com.

„Priežastis, dėl kurios rengiame šį susitikimą, yra ta, jog mums svarbu sukurti stabilumą ne tik NATO šalyse, bet ir už jų ribų“, – sakė Nyderlandų užsienio reikalų ministras Wopke Hoekstra, atvykęs į antrąją derybų dieną Bukarešte.

NATO sąjungininkės antradienį pažadėjo suteikti daugiau pagalbos Ukrainai ir padėti sutvarkyti nuo Rusijos bombardavimų nukentėjusią energetikos infrastruktūrą.

Anot gynybos aljanso vadovo, Maskva, siekdama sunaikinti Ukrainą, naudojasi žiemos orais kaip karo ginklu.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas atskleidė, jog 30 Aljanso narių surengs derybas su šalimis, kurios patiria Rusijos spaudimą: Moldova, Gruzija bei Bosnija ir Hercegovina.

„Imsimės tolesnių veiksmų, kad padėtume valstybėms apsaugoti savo nepriklausomybę ir sustiprintume jų gebėjimą apsiginti“, – sakė J. Stoltenbergas ir pridūrė, jog NATO yra suinteresuota užtikrinti ne NATO narių saugumą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder