Nauja turtuolių mada: palikti paveldėtojus be palikimo

(1)

Nuo seno žmonės rūpindavosi savo atžalomis net kai jos užaugdavo ir sukurdavo savo šeimas. Tačiau pastaruoju metu išryškėjo nauja tendencija - neteikti vaikams finansinės paramos. Garsenybės viešai skelbia, kad ketina visas savo santaupas skirti labdarai, o vaikams palikimo nepalikti.

Kerkas Daglasas (Kirk Douglas)

Legendinis aktorius, miręs 2020 m. vasarį būdamas 103 metų, savo turtą testamentu paliko įvairioms organizacijoms, tarp jų - savo vardo teatrui, vaikų ligoninei, vaikų centrui ir universitetui, kad šis galėtų padėti studentams iš nepasiturinčių šeimų.

Nors tokio poelgio priežastys nebuvo skelbiamos, veikiausiai Kerkas Daglasas nusprendė, kad jo suaugę vaikai patys gali savimi pasirūpinti.

To nenuginčysi, juk trys aktoriaus sūnūs (ketvirtasis, Erikas, mirė 2004 m.) - gana žinomi žmonės ir, regis, ne mažiau turtingi kaip jų tėvas. Maiklas - garsus aktorius, Džoelis ir Piteris - prodiuseriai.

Kerkas Daglasas visą gyvenimą remdavo įvairias mokslo įstaigas, medicinos centrus ir kitas nekomercines organizacijas, jo lėšomis buvo remontuojamos vaikų žaidimo aikštelės, buvo įkurtas Benamių moterų centras ir finansuojami vaikų namai.

Stingas



Kultinis britų atlikėjas taip pat nesirengia palikti didelių sumų savo šešiems įpėdiniams. Tiesa, jis vadovaujasi savais motyvais.

Dainininkas yra įsitikinęs, kad priartėjus jo žemiškojo kelio pabaigai, jo sąskaitos banke bus tiesiog tuščios.

Kaip sako Stingas, jis turi labai daug įvairiausių finansinių įsipareigojimų, o išlaidos - didžiulės. Juolab jis moka atlyginimus jam dirbančiam beveik šimtui žmonių.

Eštonas Kačeris ir Mila Kunis

(Ashton Kutcher, Mila Kunis)

Šios Holivudo šeimos nepavadinsi nesuskaičiuojamų turtų savininke, bet ir prie nepasiturinčiųjų jų nepriskirsi.

Jų vaikai yra dar maži, tačiau garsūs tėvai jau dabar skelbia apie savo ketinimą nepalikti jiems palikimo.

Aktorių manymu, dideli pinigai demotyvuoja, vaikai nebejaučia būtinybės gyvenime ką nors kurti. Daugiausia, kam yra pasirengę Eštonas ir Mila, tai būti investuotojais, jeigu vaikai pateiks tėvų dėmesio vertą verslo planą.

Naidžela Louson (Nigella Lawson)

Garsi kulinarė, britų žurnalistė ir televizijos laidų vedėja nusprendė nebeišlaikyti vaikų, kai tik jie baigs koledžą.

Naidžela mano, kad jos vaikai, Kozima ir Brunas, neturi gauti finansinės paramos, nes per didelis turtas žlugdo asmenybę.

Tiesa, ji priduria neleisianti dukrai ir sūnui mirti badu, bet palikimo jie gali nesitikėti, turi išmokti užsidirbti patys. Pati Naidžela viską gyvenime pasiekė darbu ir atkaklumu.

Filipas Seimuras Hofmanas

(Philip Seymour Hoffman)

Kadaise jis buvo vienas ryškiausių ir gerbiamiausių aktorių, pagarsėjęs išskirtiniais antraplaniais ir charakteriniais vaidmenimis, gebėjimu persikūnyti į įvairiausius herojus ir išraiškingai atskleisti jų charakterius.

2014 m. jis mirė perdozavęs stipraus poveikio vaistų, o visas santaupas, 35 mln. dolerių, Filipas Seimuras Hofmanas paliko merginai, su kuria paskutiniaisiais metais susitikinėjo.

Aktorius baiminosi, kad trys jo vaikai, gavę dideles pinigų sumas, papildys „auksinio jaunimo" gretas ir tiesiog viską prašvilps.

Džordžas Lukasas (George Lucas)



„Žvaigždžių karų" kūrėjas sukaupė milijardinį turtą, tačiau visiškai nesiruošia palikti jo savo keturiems įpėdiniams. Jo manymu, jie ir taip gyvena patogiai, viskuo apsirūpinę, o daugybė vaikų visame pasaulyje net neturi galimybės mokytis.

Džordžas Lukasas įsteigė labdaros fondą „Edutopia", kurio veikla yra susijusi su švietimu ir inovacijų diegimu mokyklose.

Be to, režisierius aukoja pinigus muziejams ir memorialams statyti, remia Pietų Kalifornijos universitetą, kuriame pats studijavo.

Savo veikloje jis vadovaujasi „Dovanojimo priesaika", filantropine kampanija, inicijuota Voreno Bafeto (Warren Buffet) ir Bilo Geitso (Bill Gates).

Prisijungę prie jos pasižada ne mažiau kaip pusę turto išleisti labdarai, arba būdami gyvi, arba testamentu. Džordžas Lukasas, regis, pasirinko pirmąjį variantą.

Endrius Loidas Vėberis (Andrew Lloyd Webber)



Kultinių miuziklų „Operos vaiduoklis" ir „Katės" muzikos autorius valdo maždaug 820 mln. svarų turtą, tačiau palikti jo penkiems vaikams kompozitorius neketina.

Jis svajoja, kad visko gyvenime jie siektų patys, todėl santaupas nori skirti paramai jauniems muzikantams ir muzikiniams projektams.

Tiesa, jis atvirai pripažino, kad pinigus teks tvarkyti jo žmonai, nes neabejoja - Madlen tikrai gyvens ilgiau už jį.

Endrius Karnegis (Andrew Carnegie)



Amerikietis pramonininkas, plieno magnatas ir didžiulio turto, prilygstančio Rokfelerių turtams, savininkas, net neketino palikimą skirti žmonai ir vaikams.

Šį sprendimą jis pagrindė filosofiškai, parašė apybraižą „Turto evangelija", kurioje paaiškino, kodėl yra nepadoru mirti turtingam.

Pasak jo biografo Bertono Dž. Hendriko, Endriaus Karnegio labdarai išleista suma siekia 350 000 000 dolerių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder