Aleksejus Navalnas

„Navalnas mirė daug anksčiau": Kolonijos „Poliarinis vilkas" kalinys papasakojo, kas vyko opozicionieriaus mirties dieną

(12)

Politikas Aleksejus Navalnas tikriausiai mirė daug anksčiau, nei apie tai paskelbė Federalinė įkalinimo įstaigų tarnyba, "Novaja Gazeta Europe" su anonimiškumo sąlyga pasakojo kolonijos IK-3 "Poliarinis vilkas" kalinys.

Pasak jo, "nesuprantamas šurmulys kolonijoje prasidėjo jau vasario 15 d. vakare": vakarinės patikros, kuri vyksta nuo 20 iki 20.30 val. metu.

Tuomet visi buvo uždaryti į barakus, įspėti nedaryti jokių judesių, sustiprinta apsauga.

"Teko girdėti, kaip vėlai vakare ir naktį tris kartus į zonos teritoriją įvažiavo kažkokie automobiliai, bet kokie automobiliai, pro langą nematyti", - pridūrė jis.

Pasak nuteistojo, Vasario 16-osios rytas prasidėjo detalia patikra: kolonijos darbuotojai paėmė kelis mobiliuosius telefonus.

Iš prižiūrėtojų frazių nuteistieji padarė išvadą, kad kolonijoje laukia patikrinimas.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad paprastai administracija apie tokius patikrinimus sužino prieš mėnesį ir jiems ruošiasi iš anksto. 

Jis pridūrė, kad apie Aleksejaus Navalno mirtį kolonijoje tapo žinoma apie 10 val. ryto (08.00 val. Maskvos laiku).

Vienvietės kamerų tipo patalpos (VKP), kuriose buvo laikomas politikas, yra atokiau nuo kareivinių, tačiau prie jų nebuvo greitosios pagalbos automobilių: greitosios pagalbos automobilis pasirodė jau po žinios apie opozicionieriaus mirtį.

"Manau, kad Navalnas mirė daug anksčiau, nei skelbiama.

Greičiausiai dar praėjusią naktį.

Priešingu atveju, kam reikėjo mus sandariai uždaryti, o ryte rengti reidą?" - svarstė kalinys.

Kartu jis pažymėjo, kad Navalno mirtis kolonijos vadovybei buvo netikėta. "Iš pat ryto tiek "šeimininkas" (kolonijos vadovas), tiek "kum" (kolonijos operatyvinės dalies vadovas) vaikščiojo kaip gavę tuščiu maišu per galvas", - sakė leidiniui pašnekovas.

Jis taip pat pasakojo, kad apie 13 val. vietos (Maskvos) laiku į administraciją atvyko keli automobiliai.

Vienas iš IK-18 "Poliarinė pelėda" - kolonijos nuteistiesiems iki gyvos galvos, dar du iš Labytnangi - artimiausio Charpo gyvenvietei miesto ir vienas iš Salekhardo - Jamalo-Neneco autonominės apygardos sostinės.

Kalinys prasitarė, kad susitikimo dalyviai "rengė bendrą poziciją prieš komisiją iš Maskvos".

Apie komisijos atvykimą kolonija sužinojo iš Federalinės bausmių vykdymo tarnybos centrinio biuro maždaug tuo pačiu metu, kai mirė A. Navalnas.

Pasak kalinio, tai buvo dar vienas įrodymas, kad politikas mirė daug anksčiau, nei skelbta.

Remiantis oficialia FSIN informacija, vasario 16 d. Aleksejus Navalnas po pasivaikščiojimo pasijuto blogai ir prarado sąmonę.

"Būtinos gaivinimo priemonės" teigiamų rezultatų nedavė, "greitosios pagalbos gydytojai konstatavo mirtį".

Pasak "Baza", A. Navalnui pasidarė bloga penktadienį apie 13 val. vietos laiku (11 val. Maskvos laiku).

Jam buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, medikai bandė gaivinti politiką, tačiau 14.17 val. vietos laiku jis mirė.

Du aukšto rango šaltiniai Tyrimų komitete sakė, kad A. Navalnas nuo rugpjūčio mėn. buvo "lėtai nuodijamas areštinėje, siekiant sukelti jo mirtį", o pagrindinis "lobistas" esą buvo Tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas, turėjęs asmeninių pretenzijų politikui dėl jo atliekamų tyrimų.

Ekrano nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder