Jėzus Kristus

Ne toks, kokį esame įpratę matyti: mokslininkai atskleidė, kaip iš tikrųjų galėjo atrodyti Jėzus

Mokslininkai įsitikinę, kad tikrasis krikščionių Dievo apibūdinimas turėjo visiškai kitokią išvaizdą nei ta, kuri įsišaknijusi krikščionių įsivaizdavime. Savo hipotezę tyrėjai grindžia įvairiais šaltiniais - nuo šventųjų tekstų iki to meto archeologinių radinių duomenų.

Krikščionys daugelį šimtmečių Išganytoją vaizdavo kaip žmogų šviesia oda, ilgais plaukais ir barzda, taip pat su erdviais drabužiais. Tačiau ekspertai ir mokslininkai linksta prie to, kad iš tiesų Jėzus atrodė visai kitaip nei visiems pažįstamas įvaizdis, rašo britų leidinys „Daily Mail“.

Senovės pasaulio istorijos ekspertai mano, kad tikrasis portretas prieštarauja priimtiems kanonams. Istorikai ir teologai įsitikinę, kad evangelijų tekstuose, taip pat archeologų informacijoje yra atsakymų, leidžiančių sukurti apytikslį pagrindinio visų krikščionių simbolio portretą.

Kaip iš tikrųjų galėjo atrodyti Jėzus (nuotrauka: Daily Mail)

Kaip iš tikrųjų galėjo atrodyti Jėzus

Mokslininkai sutaria, kad Jėzus priklausė žydų tautai ir greičiausiai kalbėjo senąja aramėjų kalba. Todėl jis greičiausiai neturėjo šviesių akių, ilgų plaukų ir barzdos, o buvo rudų akių, banguotų vidutinio ilgio plaukų ir nedidelės, bet tvarkingos barzdos.

Dar vienas teologų ir tikinčiųjų ginčų objektas yra Jėzaus drabužiai. Dauguma krikščionių jį vaizduoja kaip vyrą paprastais ir šviesiais drabužiais su šilkiniais sandalais. Tačiau Londono karališkojo koledžo profesorė Džoana Teilor (Joan Taylor) įsitikinusi, kad, atsižvelgiant į Jėzaus istoriją, kilusį iš dailidės šeimos, jis turėjo dėvėti praktiškesnius drabužius.

„Tuo metu daugelis drabužių buvo dažomi ryškiomis spalvomis, tačiau buvo manoma, kad vyriškiau dėvėti blankesnių atspalvių arba nedažytus drabužius. Išvaizda ir apranga yra svarbūs, todėl Jėzus aiškiai pasakė: Jis paprašė tų, kuriuos siuntė savo vardu, dėvėti tik vieną tuniką ir porą sandalų, be pinigų, lygiai taip pat, kaip į kaimą gali ateiti vargstantys žmonės, kuriems reikia pagalbos. Tuomet jis pats būtų apsirengęs labai paprastai“, - įsitikinusi ponia Taylor.

Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į Jėzaus fizines savybes. Daktarė Meredith Warren, Šefildo universitete dėstanti Biblijos ir religijos studijas, įsitikinusi, kad ilgas staliaus ir dailidės darbas, taip pat kiti fiziškai sunkūs darbai grūdino jo kūną.

„Nėra abejonių, kad Jėzus buvo kilęs iš šeimos, kurioje fizinis darbas buvo norma. Todėl jis buvo gerai fiziškai išsivystęs, o jo kojos, rankos ir kūnas buvo gero fizinio tonuso“, - teigė ponia Warren.

Kaip dar vieną įrodymą mokslininkė nurodo jo žygius. Jėzus su savo mokiniais dažnai keliaudavo savo kojomis. Todėl mokslininkė sutinka su antropologų nuomone apie pirmojo mūsų eros amžiaus vyrų, kurie daugiausia užsidirbdavo sunkiu darbu, gyvenimą.

„Jis ir jo mokiniai iš esmės gyveno iš gerų žmonių, kurie buvo labdaringi ir dažnai dalijosi paprastu maistu, patalpų ir iš jų. Todėl nemanau, kad jis valgė gana daug, ir veikiau matau jį labiau žilagalvį nei storą“, - teigia ponia Warren.

Žiniasklaida priduria, kad Biblijos tekste nėra aiškaus Jėzaus apibūdinimo. Todėl visuotinai priimtinas pagrindinio krikščionių simbolio portretas istorijos bėgyje keitėsi.

Šiuolaikinis ilgaplaukio vyro su ilga barzda ir erdviais drabužiais įvaizdis pradėjo įsigalėti viduramžiais ir Renesanso laikais, ypač nuo ikonų tapytojų iki Leonardo da Vinčio darbų.

Šaltinis: focus.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder