„Negalima atmesti diversijos galimybės.“ Baltijos jūroje aptiktas naujas povandeninio kabelio gedimas
(2)Įraše socialiniame tinkle X premjeras pabrėžė, kad valdžios institucijos ir toliau atidžiai stebi padėtį net ir per šventes ir tiria incidento priežastis.
Suomijos elektros tinklų bendrovės „Fingrid“ tinklo operacijų vadovas Arto Pahkinas (Arto Pahkin) patikslino, kad žala buvo padaryta „EstLink 2“ kabeliui, kuris yra didžiausia perdavimo linija tarp Suomijos ir Estijos.
Kalbėdamas televizijos kanalui „Yle TV“ jis sakė, kad sabotažo versija dar neatmesta.
„Tiriame visas galimas priežastis ir pateiksime savo išvadas, kai tik situacija taps aiškesnė“, - sakė J. Pahkinas.
EstLink 2“ yra maždaug 170 km ilgio perdavimo linija, iš kurių 145 km driekiasi Baltijos jūros dugnu. Ji tiekia 658 megavatus elektros energijos, t. y. beveik dvigubai daugiau nei „EstLink 1“, kuri ir toliau veikia įprastai.
Šiuo metu specialistai tiria kabelį. Darbai vienu metu atliekami Suomijos ir Estijos pusėse.
Povandeninio kabelio pažeidimo atvejų šiame regione užfiksuota ir anksčiau.
Gruodžio pradžioje netoli Helsinkio buvo aptiktas Suomiją ir Švediją jungiančio šviesolaidinio kabelio pažeidimas. Švedijos civilinės gynybos ministras Karlas Oskaras Bolinas (Karl-Oskar Bolin) tuomet sakė, kad sabotažo galimybės atmesti negalima.
Lapkritį panašūs pažeidimai buvo padaryti povandeniniuose kabeliuose, jungiančiuose Lietuvą ir Švediją, taip pat Suomiją ir Vokietiją.
Nuo šių incidentų nukentėjusios šalys taip pat įtarė sabotažą.
Remiantis JAV delegacijos ESBO ataskaita, nuo karo Ukrainoje pradžios Rusija įvykdė apie 150 išpuolių prieš NATO šalių infrastruktūrą.
Šios atakos apima kibernetines atakas prieš geležinkelius, ligonines, aviacijos GPS sistemas, vandens tiekimo įrenginius ir sabotažo aktus, įskaitant povandeninės infrastruktūros sugadinimą.
Vokietijos federalinės žvalgybos tarnybos vadovas Bruno Kahlas lapkričio mėn. pabrėžė, kad Rusijos veiksmai, įskaitant sabotažą, gali išprovokuoti NATO remtis Kolektyvinės gynybos chartijos 5 straipsniu.
„Tai, kad Rusija plačiai naudoja hibridines priemones, didina riziką, kad NATO gali svarstyti galimybę pasinaudoti 5 straipsniu.
Be to, Rusijos karinių pajėgų stiprinimas rodo tiesioginės karinės konfrontacijos galimybę“, - sakė B. Kahlas.
Šaltinis: The Moscow Times
Rašyti komentarą