Neįprastas namas gamina elektrą, šilumą, vandenį ir maistą: kaip tai veikia

Shire'o namas yra visiškai varomas saulės baterijų, jame taip pat įrengta vandens surinkimo sistema daržui laistyti.

Architektūros firma „Atelier Matias Mosquera“ Buenos Airėse (Argentina) suprojektavo betoninį namą „Shire“, kuris yra maitinamas saulės kolektoriais ir gali suteikti savo šeimininkui didelę autonomiją. Apie tai rašo New Atlas .

Pranešama, kad Shire iš pradžių buvo sumanytas kaip vieta atostogoms nuo miesto šurmulio. Ji yra Buenos Airių užmiestyje ir pastatyta daugiausia iš betono ir medžio. Namo plotas - 200 kvadratinių metrų, jame yra trys miegamieji, svetainė, biblioteka, virtuvė ir vonios kambarys.

 

Autonominis namas Shire Nuotrauka: AtelierM

Prie namo įrengtas baseinas, taip pat takeliai, kuriais šeimininkai gali vaikščioti ant „stogo“ ir grožėtis apylinkių vaizdais. Virš namo ir šalia jo tankiai auga žaluma, kuri papildomai izoliuoja nuo karščio ir šalčio.

Visą energiją „Shire“ gauna iš saulės kolektorių, sujungtų su akumuliatorių baterijų masyvu. Tai reiškia, kad pagaminta elektros energija gali būti naudojama net tada, kai nėra saulės šviesos. Projekte taip pat įrengtas daržas ir lietaus vandens surinkimo sistema, sujungta su rezervuarais, todėl savininkas gali pats auginti maistą.

 

Shire autonominis namas. Nuotrauka: AtelierM.

„Užuot pirkus ir išmetus prekes, idėja yra gaminti, vartoti pagal poreikį ir tada perdirbti. Šiukšlių nebeliks, nes sistema bus savarankiška. Ji pati gaminsis elektrą, šildymą, vandenį ir, svarbiausia, maistą“, - teigė „Atelier Matias Mosquera".

Shire autonominis namas. Nuotrauka: AtelierM.

Šaltiis: focus.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder