Nepaisant įtampos su Rusija, NATO branduolinės pratybos tęsis

NATO kitą savaitę tęs branduolines pratybas, nepaisant didėjančios įtampos tarp Vakarų ir Rusijos po menkai pridengtų Vladimiro Putino grasinimų panaudoti branduolinius ginklus, - skelbia euronews.com

Karinio aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį sakė, kad kasmetinės pratybos yra įprastos ir buvo suplanuotos gerokai prieš Kremliui įsiveržiant į Ukrainą.

Pagrindinė jų dalis vyks už daugiau kaip 1 000 km nuo Rusijos, jose dalyvaus naikintuvai, galintys nešti branduolines kovines galvutes, tačiau nenaudojantys kovinių bombų.

Pratybose dalyvaus mažiau nei pusė NATO šalių narių.

Paklaustas, ar jos yra gera idėja atsižvelgiant į keblią padėtį su Maskva, J. Stoltenbergas atsakė, kad dabar jas nutraukti nebūtų gerai.

"Būtų labai blogas signalas, jei dabar staiga atšauktume įprastas, seniai suplanuotas pratybas dėl karo Ukrainoje.

Tai būtų absoliučiai netinkamas signalas", - sakė generalinis sekretorius žurnalistams Briuselyje.

"Tvirtas, nuspėjamas NATO elgesys, mūsų karinė jėga yra geriausias būdas užkirsti kelią eskalacijai", - pridūrė jis.

"Jei dabar sukurtume pagrindą bet kokiems nesusipratimams, klaidingiems Maskvos apskaičiavimams dėl mūsų pasirengimo saugoti ir ginti sąjungininkus, padidintume eskalacijos riziką."

Prieš šią savaitę vyksiantį NATO gynybos ministrų susitikimą Jungtinių Valstijų nuolatinė atstovė kariniame aljanse Džuliana Smit (Julianne Smith) "Euronews" sakė, kad jos šalis nesutiks su jokiais Rusijos grasinimais branduoliniais ginklais ir kad bus rimtai reaguojama, jei jie bus panaudoti.

"Mes gana tiesiogiai pranešėme rusams, kad bet koks branduolinių ginklų panaudojimas turės precedento neturinčių pasekmių", - antradienį sakė J. Smith. 

"Tai atidžiai stebime ir, manau, jūs taip pat girdėjote kolegas Vašingtone sakant, kad šiuo metu nematome požymių, jog Rusija ruošiasi panaudoti branduolinius ginklus."

J. Stoltenbergas taip pat sakė, kad jos nariai teiks pirmenybę neatidėliotiniems Ukrainos poreikiams, įskaitant pažangesnes oro gynybos sistemas ir kitus pajėgumus, atsižvelgiant į rimtą Rusijos invazijos eskalavimą.

Vakaruose taip pat nerimaujama dėl išsekusių ginklų atsargų po kelis mėnesius trukusio tiekimo Ukrainai.

Dabar sąjungininkai ieškos būdų, kaip jas papildyti, kartu išlaikant tiekimą Kijevui.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder