Nusikalstama tarptautinė grupuotė, prisidengusi savanorių būrio vardu, planavo sunkius nusikaltimus Kijeve

Tarptautinė penkių asmenų nusikalstama grupė, vadovaujama vienos iš Rusijos Federacijos respublikų gyventojo, Kijeve planavo įvykdyti itin sunkius nusikaltimus, - pranešė interfax.com.ua.

Grupė veikė prisidengusi Kijevo "Teroristinės tarnybos" savanorių formuote, pranešė Kijevo miesto prokuratūra.

"Siekdami nuslėpti savo nusikalstamą veiklą, grupės nariai įstojo į vieną iš Kijevo miesto teritorinės bendruomenės savanorių būrių.

Jų gyvenamosiose vietose, taip pat vadinamojoje slėptuvėje teisėsaugininkai rado daug šaunamųjų ginklų, šaudmenų ir sprogmenų", - sakoma pranešime.

Prokuratūra pabrėžia, kad naudodamiesi šiais ginklais grupuotės nariai sostinėje planavo įvykdyti sunkius ir ypač sunkius nusikaltimus - pinigų išviliojimą iš sostinės verslininkų, nukentėjusiųjų turto naikinimą ir fizinį smurtą prieš juos.

"Policija konfiskavo 29 automatinius šautuvus AK-74, 32 dėtuves su šaudmenimis, granatsvaidį, Degtiarevo kulkosvaidį, 2 kulkosvaidžius "Maxim", 3 pistoletus, 9 vienetus trotilo, kurių bendras svoris - 1,2 kg, ir 5 įvairaus kalibro šovinius.

Nustatomas ginklų kilmės šaltinis ir tikrinama, ar šie asmenys nedalyvavo darant kitus nusikaltimus.

Pasak prokuratūros, šiuo metu sprendžiamas įtariamųjų sulaikymo klausimas, tyrimo veiksmai su kitais nusikalstamos grupuotės nariais tęsiami.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje atlieka Kijevo policijos skyriaus "Desnyanka" tyrėjai.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder