Nyderlandai: po srutų išpylimo gali būti uždrausta protestuoti prie politikų namų

Po kelių incidentų, kuriuose dalyvavo šalies valdžios vykdoma politika nepatenkinti ūkininkai, Nyderlandų vyriausybė prabilo apie planus uždrausti protestuoti ties politikų namais. Tai pareiškė šalies premjeras Markas Riūtė (Mark Rutte), kurio žodžius cituoja portalas „NL Times".

„Ministrų kabinetas analizuoja ties politikų ir valdininkų namais rengiamų protestų ir demonstracijų kriminalizacijos tikimybę", - sakė M.Riūtė parlamente vykstančių debatų, kuriuose buvo aptariama ūkininkų reakcija į naująją politiką azoto klausimu, metu.

Politika nukreipta į išmetamųjų dujų kiekio mažinimą ir natūralių teritorijų apsaugą, tačiau valdžios planuojamos priemonės privers daugelį ūkininkų mažinti gamybos apimtis ar net nutraukti vykdomą veiklą.

Protestuodami prieš tokius valdžios siekus, nepatenkinti ūkininkai kelis kartus pasirodė prie Gamtos ir išmetamųjų azoto dujų mažinimo ministrės Kristianos van der Val-Zegelink (Christianne van der Wal-Zeggelink) namų.

Per vieną iš akcijų demonstrantams pavyko prasiveržti per policijos blokpostus ir prie ministrės namų išliejo srutas.

Ir kitose vietose ūkininkai grasino politikams, apgadino policijos automobilius ir sukėlė gaisrus. Vyriausybės vadovas tokį elgesį pavadino nepriimtinu.

„Negalima išversti srutų, gąsdinti vaikų ir kelti pavojaus šeimoms", - sakė jis.

Vicepremjerė Sigrid Kaag pasmerkė „bauginančią agresiją" prieš ministrę ir jos šeimą. Policijos vadas Willemas Woeldersas neslėpė susirūpinimo: „Ūkininkų agresija didėja ir tampa nukreipta ir prieš policiją bei gelbėtojus". Ūkininkų sąjungų atstovai atsiribojo nuo smurto.

Azoto politikos ir žemės ūkio klausimais užsiimantys kiti parlamento nariai taip pat ne kartą sulaukė grasinimų. Dalis jų, baimindamiesi dėl savo saugumo, atšaukė planuotus pasirodymus ūkininkų protestuose.

Siekdama normalizuoti situaciją, Olandijos vyriausybė svarsto galimybę paskirti nepriklausomą tarpininką.

„Būtų labai gerai, jeigu kažkas galėtų inicijuoti dialogą", - sakė M.Riūtė.

Ministrų teigimu, fermeriai netiksliai supranta vyriausybės planus ir yra klaidinami teiginiais apie tai, kad gali tekti per pusę mažinti dabar auginamų galvijų skaičių.

Ūkininkai Nyderlanduose protestuoja prieš planuojamus aplinkosaugos reikalavimus. Norima visoje šalyje smarkiai sumažinti azoto emisijas. Vyriausybės skaičiavimu, dėl to gali tekti užsidaryti 30 proc. gyvulininkystės ūkių.

Nyderlandai daug dešimtmečių viršija Europos taršos normas. 2019 metais Aukščiausiasis teismas nurodė laikytis ribinių verčių.

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder