Olafas Scholzas pranešė su Xi Jinpingu aptarsiantis „teisingą taiką“ Ukrainoje

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pranešė su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu Pekine aptarsiantis „teisingą taiką“ Ukrainoje.

„Susitikimo su prezidentu Xi Jinpingu metu daug dėmesio skirsime ir tam, ką galėtume padaryti, kad Ukrainoje būtų pasiekta teisinga taika“, – socialiniame tinkle „X“ rašė O. Scholzas, pridurdamas, kad „po mano paskutinio vizito Kinijoje mūsų vyriausybės intensyviai bendravo“.

Pirmiau Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad O. Scholzas ir Xi Jinpingas susitiko paskutinę tris dienas trukusios kelionės į didžiausią Berlyno prekybos partnerę dieną, pridurdama, kad juodu sostinės Dziaojutajaus valstybiniuose svečių namuose taip pat ketina susitikti neformalaus pokalbio prie arbatos.

Kelionės po Kinija metu O. Scholzas lankėsi Čingčingo didmiestyje šalies pietvakariuose, ekonomikos varikliu laikomame Šanchajuje ir sostinėje Pekine. Šios kelionės tikslas yra stiprinti šalių prekybinius santykius.

Nuo sekmadienio iki antradienio trunkančioje kelionėje kanclerį lydi didžiulė ministrų ir verslo atstovų delegacija. Tai antras jo vizitas Kinijoje nuo tada, kai pradėjo eiti šias pareigas.

Antradienį jis taip pat turėtų susitikti su premjeru Li Qiangu, dalyvauti Vokietijos ir Kinijos ekonomikos komiteto posėdyje bei surengti spaudos konferenciją.

O. Scholzas Kinijoje lankosi tuo metu, kai daugelis Vokietijos sąjungininkių Vakaruose nesutaria su šia šalimi prekybos klausimais.

Šiuo metu Briuselyje vyksta tyrimai, susiję su valstybės pagalba, skiriama Kinijos saulės baterijų, elektromobilių ir vėjo turbinų gamybos įmonėms.

Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose aiškinamasi, ar automobiliuose įdiegtos kinų technologijos nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder