Paaiškėjo, kodėl Kremlius ant Rusijos miestų stogų įrengė priešlėktuvinės gynybos sistemas (5)

Karo tyrimų instituto ekspertai mano, kad Kremliaus priešlėktuvinės gynybos sistemų dislokavimas Rusijos miestų gyvenamuosiuose rajonuose yra informacinio karo dalis, - skelbia unian.net.

Remiantis Vakarų analitikų pranešimu, Rusijos vadovybė deda daugiau pastangų, kad karas Ukrainoje būtų pristatytas kaip egzistencinė grėsmė.

Taip Putinas sudaro sąlygas užsitęsti karui.

Pasak analitikų, Kremlius tikriausiai dislokavo oro gynybos sistemas Maskvoje, kad sukurtų kurstytojiškų vaizdų, vaizduojančių karą kaip pavojingesnį Rusijos visuomenei.

Mažai tikėtina, kad Kremlius tiki, jog Ukraina taikysis į Maskvą, ir tikriausiai suplanavo šį tariamą žaidimą, kad paremtų intensyvesnes informacines operacijas ir parengtų Rusijos vidaus informacinę erdvę užsitęsusiam karui Ukrainoje.

"Tikėtina, kad ši ekspozicija taip pat yra pradedamos informacinės operacijos, kuria siekiama karą Ukrainoje susieti su Rusijos mitais apie Didįjį Tėvynės karą ir kuri, absurdiškai vaizduodama Ukrainą kaip grėsmę Maskvai, gali sustiprinti Rusijos paramą kariniams veiksmams ir tolesnei mobilizacijai", - teigiama ataskaitoje.

Priešlėktuvinė gynyba ant stogų Rusijoje - kas žinoma

Sausio 19 d. vakare Rusijos telegramų kanaluose pasirodė ant Maskvos stogų ir laisvose vietose įrengtų priešlėktuvinės gynybos įrenginių nuotraukos ir vaizdo įrašai.

Kartu su įrenginiu prie V. Putino rezidencijos jų jau yra bent penki.

Visa tai vyksta sklandant gandams apie naujos mobilizacijos bangos Rusijoje pradžią, esą jau šių metų sausį į karą bus pašaukta daugiau centrinių regionų, įskaitant Maskvą, gyventojų. 

RosSMI duomenimis, paskelbus dalinę mobilizaciją iš Rusijos Federacijos išvyko nuo 600 000 iki 1 mln. žmonių.

Ukrainos žvalgybos duomenimis, Rusijos vadovybė šiuo metu imasi priemonių, kad užkirstų kelią masiniam šaukiamojo amžiaus vyrų išvykimui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder