Karo slėptuvė

Pagrindinėje Kremliaus ligoninėje bus skubiai įrengta karo slėptuvė

Rusijos prezidento administracija skubiai sudarė sutartį dėl centrinės klinikinės ligoninės su poliklinika slėptuvės nuo bombų projektavimo. Apskaičiuota, kad darbai kainuos daugiau kaip 35 mln. rublių.

Civilinės gynybos slėptuvė suprojektuota 800 žmonių - joje slėpsis medicinos personalas ir veikiančios organizacijos darbuotojai.

Slėptuvėje bus galima pabėgti nuo sprogimo bangos.

Ji taip pat turėtų užtikrinti apsaugą nuo radiacijos, kaip ir dešimties kilometrų zonoje aplink atominę elektrinę.

Slėptuvėje bus pagrindinės ir pagalbinės patalpos, keli įėjimai, krovininis liftas ir avarinis išėjimas. Pastarajame turi būti įrengtas prieangis su apsauginėmis ir hermetiškomis durimis.

Taip pat bus įrengta sudėtinga vėdinimo sistema, galinti išvalyti orą "nuo dujinių masinio naikinimo priemonių", aerozolių ir degimo produktų. "Medicininėms procedūroms karo metu bus numatyta šildomo oro funkcija".

Sutartis buvo sudaryta gegužės 24 d.

Pagal dokumentą rangovas per 15 kalendorinių dienų turi parengti ir pateikti užsakovui tvirtinti projektavimo užduoties projektą. Bendras darbų pagal sutartį užbaigimo terminas - 2023 m. gruodžio 20 d.

Rudenį užsitęsusio karo su Ukraina fone Rusijos valdžios institucijos pradėjo plataus masto neviešą bombų slėptuvių rengimo kampaniją, rašė "Bloomberg".

Pasak šaltinių, taip vadovybė norėjo įsitikinti, kad civilinės gynybos objektais būtų galima pasinaudoti "plataus masto konflikto" atveju.

Telegramos kanalas "Baza" rašė, kad viename iš Maskvos rajonų buvo rengiama 900 slėptuvių.

Nepaisant to, kad darbai buvo vykdomi slaptai, gandai prasiskverbė į socialinius tinklus.

Spalio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerijai teko paneigti pranešimus, kad Maskvos ligoninėse esančiose slėptuvėse nuo bombų bus įrengtos operacinės.

Pasak "Spectra", Sveikatos apsaugos ministerija pareikalavo, kad visos jai pavaldžios ligoninės iki lapkričio 2 d. parengtų slėptuves, o uždaras įsakymas buvo paskelbtas spalio 20 d. - kitą dieną po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretus dėl karinės padėties okupuotuose Ukrainos regionuose ir specialiųjų režimų Rusijoje.

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Nepaprastųjų situacijų ministerijos regiono vadovo vadovas Sergejus Poletkinas pranešė apie Maskvos srities bombų slėptuvių, kuriose iš viso gali tilpti 15 mln. žmonių, parengimą.

Kartu jis sakė, kad tokiose slėptuvėse bus galima praleisti tik apie valandą: jose bus įrengtas geriamasis vanduo ir elektra, taip pat bus įrengti kištukiniai lizdai prietaisams įkrauti.

Rusijoje paskelbus mobilizaciją, išaugo ir privačių bunkerių paklausa, pažymėjo Verstka.

Viena statybų bendrovė teigė, kad užklausų padaugėjo 430 proc., tačiau sutartį pasirašė daugiausia turtingesni klientai, dažniausiai verslininkai, norintys apsaugoti savo šeimas.

Kita įmonė, "Deluxe Bunker", teigė, kad tarp jos klientų yra "Sberbank", Rusijos vyriausybė ir "Gazprom". Įmonės atstovas spaudai tiksliai nenurodė, kada jie kreipėsi dėl paslaugų.

Tačiau jis pažymėjo, kad kelių žmonių slėptuvės nuo bombų kaina prasideda nuo 1,5 mln. dolerių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder