Kalmarai

Paleontologai rado suakmenėjusias vampyro kalmaro su grobiu dantyse liekanas

Paleontologai atrado iki šiol nežinomą vampyrinių kalmarų rūšį, gyvenusią maždaug prieš 183 mln. metų. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale "Swiss Journal of Palaeontology".

"Tikrai įdomus [atradimo] aspektas yra tai, kad gyvūnas suakmenėjo su grobiu dantyse, todėl pateikiamas itin retas suakmenėjusios plėšrūno ir grobio sąveikos, sustabdytos laike, atvejis", - "Newsweek" sakė tyrimo autorius Benas Touille'is iš Liuksemburgo nacionalinio gamtos istorijos muziejaus.

Anksčiau buvo rasta daugybė išnykusių "vampiromorfų", o tai leidžia manyti, kad šie padarai buvo svarbi priešistorinių vandenynų bendruomenių sudedamoji dalis.

Tačiau vienintelis gyvas šios grupės atstovas yra giliavandenė rūšis Vampyroteuthis infernalis, kurios pavadinimas reiškia "vampyras kalmaras iš pragaro".

Naujausiame tyrime aprašytas priešistorinio vampyro kalmaro egzempliorius buvo rastas 2022 m. gegužės mėn. atliekant mokslinius kasinėjimus Bacharage, Liuksemburgo pietryčiuose.

Manoma, kad egzempliorius yra iš ankstyvojo juros periodo, kuris truko maždaug prieš 201-174 mln. metų.

"Rūšis grindžiama vienu išskirtiniu viso į kalmarą panašaus galvakojo moliusko radiniu, kuriame nuostabiai detaliai išlikusios minkštosios dalys.

Neįprastiausias naujosios fosilijos aspektas yra jos nepaprastas išlikimas, įskaitant struktūrų, kurios paprastai nesuakmenėja, pavyzdžiui, raumeninio audinio, rašalo ar akių obuolių, likučius", - sakė Tui.

Simoniteuthis tikriausiai buvo labai panašus į šiuolaikinį kalmarą, tačiau turėjo aštuonis čiuptuvus.

Būtybė buvo maždaug 38 cm ilgio. Simoniteuthis buvo aktyvus plėšrūnas.

Tiesą sakant, egzempliorius išlikęs su dviem mažomis žuvimis burnos srityje, o tai rodo, kad jis mirė ragaudamas paskutinį maistą.

Simoniteuthis gyveno seklioje jūroje palei salos, esančios ten, kur dabar yra Europos žemynas, pakrantę. Neįprastą šio sutvėrimo išsilaikymą galima paaiškinti šiame vandens telkinyje buvusiomis aplinkos sąlygomis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder