Pirmasis pasaulyje robotas advokatas iš "DoNotPay" dirbs kaltinamojo išmaniajame telefone ir, klausydamasis komentarų, duos savo klientui nurodymus, ką sakyti per debatus, praneša "DailyMail".
Kur vyks teismo procesas, kaltinimas ir kaltinamojo pavardė nebuvo atskleisti.
Roboto kūrėjai garso įrankį sukūrė taip, kad jis į žmonių pasisakymus reaguotų ne iš karto, o pasibaigus diskusijai, išanalizuotų komentarus ir pateiktų sprendimą.
"Viskas priklauso nuo pokalbio, už kurį teisininkai ima šimtus ar tūkstančius dolerių už valandą", - sakė roboto kūrėjas Joshua Browderis, kuris tiki, kad jo išradimas vieną dieną pakeis teisininkus.
"DoNotPay" svetainėje teigiama, kad jų technologija taip pat gali būti naudojama biurokratijai įveikti, paslėptiems pinigams surasti ir bet kam iškelti bylą.
Jie pateikė pavyzdį, kaip robotas teisininkas išsiaiškina vartotojų teisių įstatymus, pavyzdžiui, susijusius su atšauktais ir atidėtais skrydžiais, mokėjimais, teisėmis darbo vietoje ir pan.
Dirbtinis intelektas teismuose
Kinija buvo pirmoji šalis pasaulyje, kuri teismo salėje panaudojo dirbtinį intelektą.
2022 m. liepą paaiškėjo, kad šalis naudojo šią technologiją teismų sistemai "tobulinti" - rekomendavo įstatymus, rengė dokumentus ir įspėjo apie "tikėtinas žmogiškąsias klaidas" priimant sprendimus.
Dabar teisėjai privalo konsultuotis su dirbtiniu intelektu kiekvienoje byloje, o jei pažeidžia jo rekomendacijas, privalo pateikti raštišką paaiškinimą, kodėl.
Kinija išmaniųjų teismų sistemą kuria nuo 2016 m., kai Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Zhou Qiangas paragino šią technologiją naudoti siekiant pagerinti teisingumo, veiksmingumo ir pasitikėjimo teismų sistema.
Rašyti komentarą