Pentagonas siekia nuramint po to, kai oro pajėgos nutraukė viso B-2 bombonešių parko veiklą

Pentagonas antradienį tvirtino, kad turi "įvairių pajėgumų" po to, kai oro pajėgos praėjusią savaitę įšaldė visą B-2 bombonešių "Stealth" parką, - paskelbė thehill.com.

Po avarinio nusileidimo ir gaisro gruodžio 10 d. Whitemano oro pajėgų bazėje Misūryje lėktuvai buvo nutupdyti, o tai svarbu, nes "Stealth" bombonešiai kartu su B-52 "Stratofortress" sudaro JAV branduolinės triados oro dalį. 

Keletas B-2 iš laivyno, kuriame yra mažiau nei 20 lėktuvų, neseniai buvo dislokuoti Europoje ir Indostane, taip demonstruojant jėgą.  

"Gynybos departamentas, įskaitant oro pajėgas, turi įvairių pajėgumų, ypač kai kalbama apie mūsų strateginių bombonešių laivyną", - žurnalistams sakė Pentagono spaudos sekretorius brigados generolas Patas Ryderis (Pat Ryder).

Jis atkreipė dėmesį į B-52 laivyną, kuris, pasak jo, suteikia "perteklinį pajėgumą" B-2.

Jis pridūrė, kad yra "įsitikinęs, jog ir toliau išlaikysime bombonešių pajėgumą, kurio mums reikia, kad atgrasytume priešininkus ir, jei prireiktų, imtumėmės veiksmų".

Vėliau jis sakė, kad dėl nutupdymo JAV netampa niekaip pažeidžiamos. 

"Bet kurią dieną ir bet kuriuo metu bus lėktuvų, laivų, pajėgų ant žemės, galinčių pasipriešinti bet kokiai grėsmei, kad ir kur ji iškiltų.

Taigi šiuo metu jokių pažeidžiamumų nėra", - sakė jis. 

Karinės oro pajėgos pirmą kartą įsakė nutraukti B-2 skrydį ir patikrinti visą lėktuvų parką po to, kai "įprastinių operacijų metu įvykęs gedimas skrydžio metu" sukėlė avarinį nusileidimą ir vėliau kilusį gaisrą ant kilimo ir tūpimo tako Whitemano karinių oro pajėgų bazėje, teigiama 509-ojo bombonešių sparno pareiškime praėjusią savaitę. 

Dėl šio incidento buvo uždarytas bazės pakilimo ir nusileidimo takas, o karinės oro pajėgos atšaukė B-2 iš 2023 m. "Rožių parado" ir "Rožių taurės" rungtynių, kad juos pakeistų B-1 "Lancer". 

"Mūsų svarbiausias rūpestis - mūsų personalo ir laivyno sauga ir saugumas.

Labai apgailestaujame, kad turime priimti šį sprendimą taip arti renginio, tačiau esame pasiryžę sugrįžti į Pasadeną 2024 m.", - atskirame pareiškime sakė 509-ojo bombonešių sparno vadas, karinių oro pajėgų pulkininkas Daniel Diehl.  

B-2, pirmą kartą panaudotą 1989 m., turėtų pakeisti anksčiau šį mėnesį pristatytas B-21 Raider, kurio pirmasis skrydis numatytas kitais metais. 

Senstantis orlaivis anksčiau, 2021 m. rugsėjį, taip pat Whitemane, patyrė avarinį nusileidimą, sugedus hidraulinei sistemai ir sugriuvus jo važiuoklei.  

"Svarbu nepamiršti, kad šie orlaiviai, nesvarbu, ar tai būtų B-2, B-52, F-22, F-35, tai yra aukštųjų technologijų pažangūs orlaiviai, kurie veikia labai aukštu našumo lygiu", - sakė Ryderis. 

"Nenoriu sumenkinti situacijos, kai tik nutraukiama veikla, bet kai kas sugenda, mes juos sutaisome ir grąžiname į orą", - pridūrė jis.  

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder