Pentagono pareigūnas teigia, kad ateiviai gali mus stebėti mažais zondais

(2)

Pasak livescience.com, Pentagono pareigūnas teigia, kad mūsų Saulės sistemoje slypinti ateivių motininė erdvė gali mus stebėti mažais zondais

Harvardo mokslininko ir Pentagono NSO biuro vadovo parengtame dokumento projekte iškelta idėja, kad Saulės sistemoje gali būti ateivių motininis laivas, siunčiantis mažyčius zondus, vadinamus "pienių sėklomis", kad ištirtų jos planetas.

Ar gali ateivių motininis laivas skraidyti aplink Saulės sistemą ir siųsti mažyčius zondus planetoms tyrinėti?

Pasak Harvardo mokslininko ir Pentagono pareigūno, tai įmanoma. 

Tai nėra oficialus Pentagono dokumentas, jis nebuvo peržiūrėtas ekspertų.

Remiamos nuorodos

Abi Loebas yra žinomas dėl savo tyrimų apie Oumuamua - tarpžvaigždinį svečią iš už Saulės sistemos ribų.

Astronomai pirmą kartą cigaro formos objektą aptiko 2017 m. ir iš pradžių manė, kad tai kometa.

Tačiau jo pailga forma, komos (dujų debesies, gaubiančio kometą) nebuvimas ir faktas, kad jis vis greičiau tolsta nuo Saulės, sukėlė abejonių dėl kometos teorijos.

Loebas pasiūlė, kad Oumuamua buvo ateivių kosminis laivas. 

Likus šešiems mėnesiams iki Oumuamua artimo priartėjimo prie Žemės, į Žemę atsitrenkė nedidelis maždaug 3 pėdų (1 metro) pločio tarpžvaigždinis meteoras.

Šis meteoras, IM2, nebuvo susijęs su 'Oumuamua, tačiau jis privertė Loebą susimąstyti. 

Šis sutapimas įkvėpė jį "apsvarstyti galimybę, kad dirbtinis tarpžvaigždinis objektas potencialiai galėtų būti pagrindinis laivas, kuris arti Žemės skriejant paleidžia daugybę mažų zondų, t. y. operacinė konstrukcija, nelabai besiskirianti nuo NASA misijų", - elektroniniame laiške "Live Science" sakė Loebas.

"Šias "pienių sėklas"... nuo motininio laivo galėtų atskirti Saulės potvynio gravitacinė jėga arba manevravimo galimybė."

Dokumento projekte Loebas ir Kirkpatrickas nagrinėjo neatpažintus anomalius reiškinius, kuriuos riboja žinomi fizikiniai reiškiniai.

Autoriai teigia, kad pienių sėklų zondai galėtų pasiekti Žemę tyrimams, tačiau astronomai jų neaptiktų, nes jie greičiausiai būtų per maži, kad atspindėtų pakankamai saulės šviesos, kurią galėtų aptikti apžvalgos teleskopai.

"Aprūpintos dideliu paviršiaus ir masės santykiu parašiutu, technologinės "kiaulpienių sėklos" galėtų sulėtėti Žemės atmosferoje, kad išvengtų sudegimo, ir tada siekti savo tikslų ten, kur nusileistų", - rašė jie.

Autoriai siūlo, kad ateiviai greičiausiai norėtų tyrinėti uolėtas Saulės sistemos planetas su atmosfera. Iš tolo Venera, Žemė ir Marsas atrodytų patrauklūs, o Žemė labiausiai domintų ateivius, jei jie rastų skysto vandens požymių.

Zondus sukūrusiai ateivių civilizacijai nereikėtų būti motininiame laive. Mažai tikėtina, kad ji galėtų net bendrauti su zondais. 

Gali būti, kad ateivių civilizacija net nebeegzistuoja. Dauguma Saulės sistemos žvaigždžių susiformavo prieš milijardus metų iki Saulės.

Gyvenama planeta su protinga gyvybe galėjo siųsti zondus gerokai anksčiau, nei susiformavo Žemė.

Paieška "primena mūsų pašto dėžutės tikrinimą, ar joje per tam tikrą laiką nesusikaupė kokių nors siuntinių, net jei siuntėjų jau nebėra gyvų", - sakė Loebas.

Nuo tada, kai pirmą kartą išsakė prielaidą, kad Oumuamua buvo ateivių kosminis laivas, Loebas sulaukė mokslininkų bendruomenės kritikos.

Viename 2019 m. žurnale "Nature Astronomy" paskelbtame straipsnyje "Perspective" teigiama, kad mintis, jog 'Oumuamua buvo specialiai pasiųstas į Žemę, yra "provokuojanti" ir "nepagrįsta".

2021 m. žurnale "Astronomy & Astrophysics" paskelbtame laiške ši idėja buvo atmesta dėl logistinių tarpžvaigždinių kelionių nepraktiškumo: "Atsižvelgdami į tikėtiną kosmologinį laiką, reikalingą kelionei tarp žvaigždžių, darome išvadą, kad mažai tikėtina, jog Oumuamua buvo atsiųstas nežemiškos civilizacijos, ir labiau tikėtina, kad tai tiesiog neįprastos formos uoliena, kuri atsitiktinai nuklydo į Saulės sistemą." 

Kitame tyrime, paskelbtame 2023 m. kovo 22 d., keistas Oumuamua judėjimas aiškinamas kaip tikėtinas vandenilio išsiskyrimo rezultatas - tai vėlgi paneigia ateivių erdvėlaivio teoriją. 

Vis dėlto praėjusiais metais Pentagonas vėl susidomėjo neatpažintų objektų virš JAV oro erdvės tyrimais.

Praėjusią vasarą biuras pradėjo daugiau kaip 360 naujų tyrimų dėl tariamų JAV kariškių pranešimų apie susidūrimus su NSO.

Maždaug pusė iš jų buvo paaiškinti kaip "balionai ar į juos panašūs objektai", o apie kitą pusę trūksta duomenų.

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder