Rusai daugiausia skolinasi būstui pirkti

Per mėnesį rusai iš bankų pasiskolino beveik trilijoną rublių

Dar niekada rusai taip sparčiai nesiskolino: rugpjūtį jų skola bankams išaugo beveik trilijonu rublių - 979 mlrd. rublių, teigiama Centrinio banko ataskaitoje apie bankų sektoriaus plėtrą, - skelbia „The Moscow Times".

Pirmiausia jie ėmė hipotekos paskolas: preliminariais duomenimis, per mėnesį išduota daugiausia istorijoje - 849 mlrd. rublių.

Bankų būsto paskolų portfelis per mėnesį padidėjo 579 mlrd. rublių ir viršijo 16 trilijonų - 16,44 trilijono rublių.

Vartojimo paskolų skola padidėjo 314 mlrd. rublių, arba 2,4 % - iki 13,4 trln. rublių.

Automobilių paskolų skola padidėjo 62 mlrd. rublių - iki 1,49 trln. rublių.

Tai lėmė rublio kurso kritimas, spartėjanti infliacija ir didėjančios palūkanų normos.

Žmonės skubėjo pasiskolinti pinigų, kol daiktai, kuriems jie norėjo juos išleisti, nebrango, o bankai nedidino palūkanų normų.

Daugelis žmonių taip bando taupyti savo santaupas: ką nors nusiperka, o jei neužtenka, skolinasi pinigų. Tačiau kiekviena kredito rūšis turi savų ypatumų.

Centrinis bankas pažymi, kad vartojimo kreditų augimas iš dalies yra sezoninis: "Rugpjūtį išlaidos tradiciškai padidėja dėl išlaidų atostogoms ir pasiruošimo naujiems mokslo metams." Per metus rusų moksleivio "įranga" pabrango trečdaliu, todėl daugeliui žmonių tenka imti paskolą.

Bankai pasirengę duoti pinigų atostogoms.

Hipotekos paskolos rugpjūtį sumušė visus įmanomus rekordus.

Per mėnesį portfelis padidėjo 3,7 %, o nuo metų pradžios - 18,5 %, daugiau nei per visus 2021 m. (18,3 %) ir beveik tiek pat, kiek pernai (20,4 %), pažymi Centrinis bankas.

Be palūkanų normų augimo, jis pabrėžia dvi priežastis: gyventojų norą investuoti į nekilnojamąjį turtą silpnėjančio rublio fone ir lūkesčius sugriežtinti lengvatinių programų sąlygas.

Dauguma rugpjūčio mėn. išduotų hipotekos paskolų buvo palankios: 507 mlrd. rublių. - Per mėnesį buvo suteikta 40 proc. daugiau.

Bendra Rusijos namų ūkių skola (ne tik bankams) rugpjūčio pradžioje viršijo 32 trln. rb.

Didelė dalis klientų vis dar yra atkirsti nuo bankų finansavimo, pažymėjo "Expert RA" analitikai. Tokie žmonės skolinasi iš mikrofinansų organizacijų (MFI).

Statistikos apie jas kol kas nėra, tačiau Expert RA pastebėjo tas pačias pirmojo pusmečio tendencijas: "Papildomi veiksniai, lėmę skolinimosi iš MFO augimą, buvo infliacijos komponentas ir susilpnėjus rubliui realizuota susikaupusi didelių pirkinių paklausa".

Centrinis bankas tikisi, kad didėjančios palūkanų normos ir jo reguliavimo priemonės šiek tiek atvėsins kreditavimo bumą.

Jo prognozė kitiems metams yra tokia, kad mažmeninio skolinimo augimas kitais metais sulėtės nuo šių metų 15-19 % iki 7-12 %, įskaitant hipotekinį skolinimą - nuo 17-21 % iki 9-14 %.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder