Naikintuvas Su-27

Per plauką nuo pasaulinio karo? Rusijos naikintuvas bandė numušti britų žvalgybinį lėktuvą

(1)

Rusijos naikintuvas virš Juodosios jūros bandė numušti britų Karališkųjų oro pajėgų (RAF) žvalgybinį lėktuvą, tačiau raketa nepataikė. Incidentas, kaip atskleidė JAV gynybos pareigūnai, buvo kur kas rimtesnis, nei manyta iš pradžių, rašo Dailymail.co.uk.

Pasak leidinio, Rusijos „Su-27“ pilotas klaidingai pamanė, kad ant žemės esantis operatorius davė jam leidimą apšaudyti britų lėktuvą ir jį numušti praėjusių metų rugsėjo 29 d.

Rusijos naikintuvas užfiksavo taikiklyje RAF žvalgybinį lėktuvą RC-13 5 „Rivet Joint“ ir paleido raketą, tačiau raketos nepavyko tinkamai paleisti ir ji praskriejo pro šalį.

Anksčiau manyta, kad raketa buvo paleista atsitiktinai – kad tai nebuvo tyčinis veiksmas.

Lėktuvo „Rivet Joint“ paskirtis – fiksuoti elektronines transliacijas ir ryšius, šis lėktuvas taip pat vadinamas „atominiu šnipu“, nes geba aptikti radioaktyvumą.

Tuo metu britų lėktuvas skrido tarptautinėje oro erdvėje netoli Rusijos okupuoto Krymo pusiasalio.

Tuo metu Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as pripažino šį incidentą ir sakė parlamentui, kad Rusijos naikintuvai „neatsargiai“ priartėjo prie RAF lėktuvo per 15 pėdų, o vienas jų „netoliese paleido raketą“.

Tačiau du JAV gynybos pareigūnai, komentuodami internete nutekintus slaptus žvalgybos dokumentus, laikraščiui „The New York Times“ sakė, kad incidentas buvo daug rimtesnis, nei manyta.

Pentagono šaltiniai teigė, kad rusų pilotas visiškai neteisingai interpretavo tai, ką jam sakė ant žemės esančio radaro operatorius, manydamas, kad turi leidimą arba kad jam įsakyta šaudyti į RAF.

Tiesa, britų gynybos šaltinis paneigė šią įvykių versiją ir sakė Dailymail.co.uk: „Šiuose pranešimuose yra netikslumų ir jie neatspindi to, kas įvyko tarptautinėje oro erdvėje virš Juodosios jūros.“

Jei Rusijos raketa būtų numušusi „Rivet Joint“ tarptautinėje erdvėje, Jungtinė Karalystė ir jos NATO sąjungininkės galėjo būti priverstos pradėti karą, teigia leidinys.

Pagal NATO steigimo sutarties 5 straipsnį šalys narės susitaria, kad ginkluotas puolimas prieš vieną ar kelias iš jų „laikomas puolimu prieš jas visas“.

Jei toks užpuolimas įvyksta, kiekviena NATO narė padės užpultai šaliai bet kokiais veiksmais, „kuriuos mano esant reikalingus“.

RAF reguliariai vykdo skrydžius virš Juodosios jūros tarptautinių vandenų, taip pat Baltijos šalių ir rytinės Lenkijos, kad surinktų žvalgybinę informaciją.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder