Pirmą kartą per 20 metų: JAV – pavojingos ligos protrūkis

Pirmą kartą per 20 metų: JAV – pavojingos ligos protrūkis

Jungtinėse Valstijose pradėtas registruoti maliarijos plitimas. Per pastaruosius du mėnesius jau patvirtinti penki užsikrėtimo dėl uodų įkandimo atvejai.

Pasak „Amerikos balso“, tai pirmasis vietinio maliarijos plitimo atvejis per pastaruosius 20 metų. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai nurodė, kad Floridoje buvo keturi atvejai. Kitas žmogus susirgo maliarija Teksase.

Maliarija yra pavojinga liga, kurią sukelia parazitas, platinamas, įkandus uodams. Infekuotiems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai kaip šaltkrėtis ir karščiavimas. Be to, gali išsivystyti į gripą panašūs simptomai. Be tinkamo gydymo gali atsirasti rimtų komplikacijų, o kai kuriais atvejais pacientui gresia mirtis.

Kasmet Jungtinėse Amerikos Valstijose užregistruojama apie 2 000 maliarijos atvejų. Tačiau šia liga daugiausia serga keliautojai, kurie lankėsi šalyse, kuriose paplitusi maliarija. Nuo 1992 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo 11 maliarijos protrūkių, kuriuos sukėlė uodų įkandimai. Paskutinis buvo 2003 m. Palm Byčo grafystėje, Floridoje. Ten susirgo aštuoni žmonės.

Maliarija plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos regionuose. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 95 šalyse 3,2 bilijono žmonių gyvena vietovėse, kuriose yra rizika užsikrėsti maliarija.

2015 m. buvo užregistruota 214 mln. klinikinių maliarijos atvejų, 438 tūkst. žmonių mirė, dauguma jų vaikai iš Afrikos. Neendeminėse šalyse kiekvienais metais įvežtine maliarija suserga apie 10–30 tūkst. turistų, iš kurių apie 1 proc. miršta nuo tropinės maliarijos.

Parengta pagal Unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder