Baržoje Anglijoje bus apgyvendinta iki 500 prieglobsčio prašytojų.

Pirmas žvilgsnis į Jungtinės Karalystės baržą, kurioje bus apgyvendinta iki 500 prieglobsčio prašytojų

Penktadienį, Jungtinės Karalystės parlamentui priėmus ilgai svarstytą įstatymą dėl migracijos ribojimo, buvo leista apžiūrėti laivą, kuriame Anglijoje bus apgyvendinta iki 500 prieglobsčio prašytojų, - paskelbė euronews.com.

Antradienį vilkikas baržą "Bibby Stockholm" įvilko į Portlando uostą prie pietvakarinės Anglijos pakrantės po to, kai prieštaringai vertinamas vyriausybės teisės aktas įveikė Lordų rūmų pasipriešinimą ir buvo priimtas.

Ir laivas, ir įstatymo projektas yra Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Rišio Sunako strategijos, kuria siekiama sustabdyti migrantus nuo rizikingų kelionių per Lamanšą mažomis valtimis, dalis.

Teisės aktas taps įstatymu, kai gaus karaliaus Karolio III pritarimą.

Konservatorių vyriausybė pažadėjo "sustabdyti valtis" - perpildytas valtis ir kitus nedidelius laivus, kuriais iš šiaurės Prancūzijos plaukia migrantai, tikėdamiesi gyventi Jungtinėje Karalystėje.

2022 m. Lamanšo sąsiaurį į Didžiąją Britaniją perplaukė daugiau kaip 45 000 žmonių; keli jų žuvo.

Įstatymo projektu siekiama atgrasyti nuo tokių kelionių ir neleisti migrantams prašyti prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje, jei jie atvyksta nelegaliai.

Pagal šį teisės aktą sugauti asmenys bus siunčiami namo arba deportuojami į kitą saugią šalį ir jiems bus uždrausta dar kartą atvykti į JK.

Vyriausybė planavo dalį be leidimo atvykusių asmenų išsiųsti į Ruandą, tačiau praėjusį mėnesį Apeliacinis teismas nusprendė, kad tai neteisėta.

Vyriausybė šį sprendimą apskundė JK Aukščiausiajam Teismui.

Sunakas pasidžiaugė, kad įstatymas buvo priimtas, tačiau sakė, kad vyriausybė turi laimėti aukštesnės instancijos teisme, kad įstatymas tinkamai veiktų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder