Trumpoji žinutė

Pirmoji trumpoji žinutė aukcione parduota už 107 tūkst. eurų

Pirmoji iš mobiliojo telefono 1992 metais išsiųsta trumpoji žinutė (SMS) nepakeičiamu žetonu (angl. Non-Fungible Token, NFT) antradienį aukcione buvo parduota už 107 tūkst. eurų, pranešė aukcionų namai „Aguttes“.

NFT pirkėjas – su technologijų sektoriumi susijęs kanadietis, kurio pavardė neskelbiama – tapo pirmosios SMS žinutės unikalios kopijos nepakeičiamo žetono savininku.

Pirmoji 15 ženklų trumpoji žinutė „Merry Christmas“ (Linksmų Kalėdų) buvo skirta bendrovės „Vadafone“ darbuotojui Richardui Jarvisui.

Nepakeičiami žetonai yra unikalūs skaitmeniniai vienetai, įskaitant meno kūrinius, kurie gali būti perkami ir parduodami naudojant blokų grandinės technologiją. Jie tampa vis populiaresni tarp kolekcininkų – šiemet aukcionuose jų parduota už beveik 70 mln. JAV dolerių (62 mln. eurų).

Tarp susirinkusių aukciono salėje buvo bloko grandinių technologijos srityje dirbantis 18-metis verslininkas Luigi Caradonna, pasitraukęs iš varžytinių, kai parduodamo NFT kaina viršijo 75 tūkst. eurų.

„Maniau, kad būtų įdomu turėti šią istorijos dalelę ir saugoti šį turtą iki kitų metų, o tada perparduoti per Kalėdas“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Mobiliojo ryšio tiekėja bendrovė „Vadafone“ nurodė, kad už NFT gautas lėšas ketina paaukoti Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūrai.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder