Po 500 dienų izoliacijos urve – naujiena apie karą Ukrainoje

Ispanijos alpinistė Beatriz Flamini 2023 m. balandžio 14 d. išlindo iš urvo 70 metrų gylyje, kur praleido 500 dienų izoliuota nuo išorinio pasaulio.

Žurnalistams B. Flamini pirmiausia trumpai „atsiskyrimo“ nuo išorinio pasaulio patirtį apibūdino kaip „puikią ir neprilygstamą“. Tada ji paprašė paleisti, nes jau reikėjo dušo, kuriuo nesinaudojo daugiau nei 16 mėnesių…

Vėliau spaudos konferencijoje moteris sakė, kad jautėsi taip, lyg vis dar gyventų ta diena, kai 2021-aisiais įžengė į urvą, ir neįsivaizdavo, kas nuo to laiko įvyko pasaulyje. Savaime suprantama, nežinojo ir apie Ukrainoje pradėtą Rusijos karą.

Beatriz prisipažino nustojusi skaičiuoti dienas po to, kai oloje praleido apie 60 dienų, ir nė karto nenorėjo pasiduoti, net tuomet, kai buvo užpulta musių, ką ji pavadino blogiausiu prisiminimu urve. Pasak moters, laiką izoliacijoje ji naudojo skaitymui, piešimui, audimui, tiesiog buvimui, mėgavimuisi. „Tiesą sakant, aš nenorėjau išeiti“, – sakė alpinistė.

50 metų ekstremali moteris iš Madrido 2021 m. lapkričio 21 d. apsigyveno urve Pietų Ispanijoje, vykdydama projektą „Laiko urvas“, skirtą ištirti, kiek laiko žmogus gali likti vienas po žeme.

B. Flamini panaudojo dvi kameras, kad užfiksuotų savo patirtį. Jos bendražygiai ten jai atveždavo maisto, kitų būtiniausių daiktų ir išnešdavo viską, ką ji ten paliko. Psichologų, tyrinėtojų, speleotyrininkų ir sporto trenerių grupė studijavo jos užrašus, bet neturėjo su ja tiesioginio kontakto.

Parengta pagal Unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder