Šiuose scenarijuose aprašomi mažai tikėtini, bet potencialiai didelio masto įvykiai, kurie gali pakeisti pasaulį 2025 m.
Viena iš labiausiai aptariamų grėsmių - didžiausia istorijoje kibernetinė ataka, galinti išvesti iš rikiuotės svarbiausius pasaulio infrastruktūros elementus.
Tokiais veiksmais galėtų būti siekiama gauti išpirkos arba manipuliuoti pasaulinėmis rinkomis.
Tuo pat metu ekspertai užsimena apie galimybę, kad gali būti sudarytas slaptas susitarimas, kuriuo siekiama nutraukti Irano branduolinę programą, tarpininkaujant naujajam JAV prezidentui.
Šis scenarijus apima Izraelio ir Saudo Arabijos santykių normalizavimą, o tai būtų svarbus diplomatinis žingsnis.
JAV gali įsiplieksti ginčai dėl valstybių sienų perbraižymo, kurie taptų naujų politinių konfliktų šaltiniu.
Neatmetama galimybė, kad kils nauja epidemija, dėl kurios žmonija vėl atsidurs pasaulinės grėsmės akivaizdoje.
Kartu analitikai prognozuoja netikėtą posūkį Donaldo Trumpo ir Xi Jinpingo santykiuose.
Jų galima sąjunga gali tapti pagrindu Rusijos ir Ukrainos karui užbaigti, taip pat perskirstyti prioritetus tarptautinėje politikoje.
Artimuosiuose Rytuose galimas proveržis sprendžiant Izraelio ir Palestinos arabų konfliktą.
Pagrindas tam taps dviejų valstybių principas.
Tačiau ekspertai taip pat perspėja dėl pasaulinės finansinės panikos, kurią gali sukelti staigus rinkos nuosmukis, rizikos.
Tuo pat metu kova su klimato kaita gali įgyti visuotinai pripažintos normos statusą, o tai būtų lūžis pasaulio požiūryje į aplinkosaugos problemas.
Pietų Korėja galėtų tapti branduoline valstybe, o tai sukeltų šoką tarptautinėje arenoje.
Netikėtas Seulo pareiškimas apie pasitraukimą iš Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties taps nauja geopolitine mįsle.
Baltarusijoje dėl pralaimėjimo kare su Ukraina susilpnėjusios Kremliaus pozicijos gali lemti Aleksandro Lukašenkos režimo nuvertimą ir demokratinių reformų pradžią.
Be to, 2025 m. galimas lemiamas proveržis kvantinės kompiuterijos srityje, kuris pakeis mokslo ir technologijų kraštovaizdį.
Ekspertai pabrėžia, kad šie įvykiai kol kas tėra hipotezės, tačiau jų pasekmės gali tapti lemiamos pasaulio politikai, ekonomikai ir technologijoms.
Šaltinis: cursorinfo.co.il
Rašyti komentarą