Konfiskacija

Prancūzija konfiskavo buvusios Vladimiro Putino žmonos vilą

Prancūzijos valdžios institucijos konfiskavo vilą "Suzanne" (dar vadinamą Rêverie) netoli Biarritzo, priklausančią verslininkui Artūrui Ocheretny, Rusijos prezidento Vladimiro Putino buvusios žmonos Liudmilos vyrui, rašo "Challenges".

450 m² ploto Art Deco stiliaus dvaras su 0,5 ha parku, baseinu ir golfo aikštynu yra Anglet miestelyje prie Biskajos įlankos.

Jo vertė - 5,4 mln. eurų.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą turtas buvo apleistas.

Pasak leidinio, vila buvo areštuota dar praėjusių metų gruodžio 6 d.

Tai įvyko po to, kai su korupcija kovojanti nevyriausybinė organizacija "Transparency International" pateikė skundą ir pareikalavo patikrinti jos įsigijimui skirtų lėšų kilmę.

Tyrimą atliko Paryžiaus prokuratūros kovos su organizuotu nusikalstamumu skyrius.

Departamento darbuotojai atliko kratą dvare.

Apie Prancūzijos vilą, registruotą naujojo Liudmilos Putinos vyro vardu, pirmasis pranešė Korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo tyrimų centras (OCCRP).

Jis išsiaiškino, kad pirkinys buvo įsigytas po jos skyrybų su prezidentu 2013 m.

Vėliau "Real Time" rašė, kaip Liudmila, pakeitusi pavardę į Očeretnaja, asmeniškai atvyko apžiūrėti namo su jauniausia dukra Katerina, apsupta kelių apsaugininkų.

Šalia vilos "Suzanna" yra vila "Altamira", registruota dabar jau buvusiam Katerinos Tichonovos vyrui Kirilui Šamalovui. 

2022 m. Aleksejaus Navalno komanda paskelbė tyrimą apie buvusios V. Putino žmonos gyvenimą ir prabangų nekilnojamąjį turtą.

Jame teigiama, kad Liudmila ir jos naujasis vyras Artūras Očeretnyj gauna milijonus rublių iš Maskvos mero biuro, "Gazprombank" ir kitų bendrovių, turi butų ir vilų Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Ispanijoje.

Anksčiau buvo pranešta, kad karo metais buvusi V. Putino žmona uždirbo milijardą rublių mikrofinansų organizacijos "CarMoney" dėka: verslas suklestėjo pablogėjus šalies ekonominei padėčiai, dėl kurios kilo "paskolų iki gyvos galvos" bumas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder