Prasideda Nobelio premijų savaitė: medicinos srityje premija skirta už temperatūros ir lytėjimo receptorių atradimą

(1)

Pirmadienį prasideda Nobelio premijų savaitė.

Pirmadienį Švedijos sostinėje buvo įteikta Nobelio premija medicinos srityje. Ją gavo JAV mokslininkai Davidas Juliusas ir Ardemas Pataputianas už temperatūros ir lytėjimo receptorių atradimus.

„Šių metų Nobelio premijos laureatų novatoriški atradimai leido mums suprasti, kaip šiluma, šaltis ir mechaninė jėga gali inicijuoti nervinius impulsus, kurie leidžia mums suvokti pasaulį ir prie jo prisitaikyti“, – sakė Nobelio komiteto žiuri.

Antradienį bus paskelbtas Nobelio fizikos premijos laureatas, o trečiadienį – chemijos. Ketvirtadienį sužinosime, kam skirta premija literatūros srityje, o penktadienį paaiškės Nobelio taikos premijos laureatas. Nobelio premijų savaitę kitą pirmadienį užbaigs Nobelio ekonomikos premijos laureato paskelbimas.

Dėl koronaviruso pandemijos Nobelio apdovanojimai mokslo kategorijose ir Nobelio literatūros premija antrus metus iš eilės bus teikiami ne Stokholme, o laureatų gimtosiose šalyse.

Gali būti, kad Nobelio taikos premija tradiciškai bus įteikta Norvegijos sostinėje Osle. Dėl to bus sprendžiama spalio viduryje.

Medaliai ir diplomai laureatams paprastai įteikiami per ceremoniją, kuri vyksta Stokholme gruodžio 10-ąją, premijų steigėjo Alfredo Nobelio mirties metinių dieną. Tačiau dėl pandemijos jau pernai nedidelės ceremonijos buvo surengtos laureatų gimtosiose šalyse.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder